Bdp Haberleri

Bdp haber, Bdp son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Bdp - 01.02.2017
Hdp Eş Genel Başkanı Demirtaş Hakkındaki İddianame (1)
İddianamede, şu ifadelere yer verildi: "Ok, Yüksek'e Avrupa Konseyi'nden zor şartlar altında aldıkları görüşmeye dönemin DTP/BDP milletvekilleri Demirtaş ve Gültan Kışanak'ın katılmayacaklarını ve yerlerine başka milletvekillerini göndermek istemelerini sert bir dille eleştirmiştir.
Bdp - 20.01.2017
Ayşe Acar Başaran Kimdir?
2015'DE MİLLETVEKİLİ OLDU Siyasi hayatına ilk defa 2013 ve 2014 yıllarında Barış ve Demokrasi Partisi (BDP)'de il yöneticiliği olarak görev aldı.
Bdp - 16.01.2017
Dha Yurt Bülteni-9
MİLLETVEKİLLERİ DE DİNLEMEYE TAKILMIŞ HDP Diyarbakır Milletvekili Aydoğan hakkında hazırlanan iddianamede, Demokratik Toplum Kongresi (DTK)'dan PKK/KCK'nın 'Türkiye Meclisi' olarak söz edilirken, DTK ile ilgili Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığının 2010 yılında soruşturma başlattıldığı belirtildi. İddianamede, bu soruşturma kapsamında Diyarbakır Büyükşehir Belediyesine ait Konukevi'ndeki DTK binasında yürütülen faaliyetler ve kapanan BDP il binasında yapılan DTK kongresindeki konuşmaların, mahkeme kararı ile teknik ve fiziki takibe alındığı ktaydedildi.
Bdp - 16.01.2017
Hdp'nin Tutuklu Vekiline 103 Yıl Hapis İstemiyle Dava
MİLLETVEKİLLERİ DE DİNLEMEYE TAKILMIŞ HDP Diyarbakır Milletvekili Aydoğan hakkında hazırlanan iddianamede, Demokratik Toplum Kongresi (DTK)'dan PKK/KCK'nın 'Türkiye Meclisi' olarak söz edilirken, DTK ile ilgili Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığının 2010 yılında soruşturma başlattıldığı belirtildi. İddianamede, bu soruşturma kapsamında Diyarbakır Büyükşehir Belediyesine ait Konukevi'ndeki DTK binasında yürütülen faaliyetler ve kapanan BDP il binasında yapılan DTK kongresindeki konuşmaların, mahkeme kararı ile teknik ve fiziki takibe alındığı ktaydedildi.
title