Bdp Genel Merkezine Pompalı Saldırı (2)

Bdp Genel Merkezine Pompalı Saldırı (2)

Barış ve Demokrasi Partisi (Bdp)'nin Balgat'taki Genel Merkez Binasına Pompalı Tüfekle Ateş Edildi. Saldırıda Ölen ve Yaralanan Olmadı.

Bdp Genel Merkezine Pompalı Saldırı  (2)

Barış ve Demokrasi Partisi (BDP)'nin Balgat'taki genel merkez binasına pompalı tüfekle ateş edildi. Saldırıda ölen ve yaralanan olmadı.

Edinilen bilgiye göre; BDP'nin Balgat 1388. Sokak'ta bulunan merkezine saat 21.30 sularında 10 plakalı siyah renkli bir otomobil ile gelen kimliği meçhul iki saldırgan pompalı tüfekle genel merkeze ateş etti. Bina önünde görevli Hassas Şube Müdürlüğüne bağlı polis memurunun silahla karşılık vermesi üzerine, saldırganlar aynı otomobil ile olay yerinden kaçtı.

Saldırı sonrası BDP Genel Merkezi'ne çok sayıda polis ve olay yeri araştırma ekibi gelerek inceleme yaptı. BDP binasına gelen olay yeri inceleme polisleri, saldırıda kullanılan kovan ve fişekleri toplayarak incelemeye aldı.

Saldırganların yakalanması için Ankara polisi alarma geçti. Polis ekipleri, otomobilin gitmesi muhtemel güzergahlar üzerinde önlem aldı. Polislerin saldırganları yakalanması için çalışması sürüyor.

Bu arada saldırının ardından BDP Genel Merkezi'nin bulunduğu sokak araç ve yaya trafiğine kapatıldı.

BDP Genel Merkezine yapılan silahlı saldırıda ölen ve yaralanan olmadığı bildirildi. (CİHAN)

Kaynak: CHA