BBP'nin DP ve SP ile İttifak Görüşmesi Sürüyor

BBP'nin DP ve SP ile İttifak Görüşmesi Sürüyor

BBP Merkez Karar Yönetim Kurulu (Mkyk) Üyeliğinden İstifa Eden Ekrem Alfatlı, Demokrat Parti ve Saadet Partisi ile İttifak Görüşmelerinin Sürdüğünü Belirtti.

BBP'nin DP ve SP ile İttifak Görüşmesi Sürüyor

Büyük Birlik Partisi (BBP) Bursa İl Teşkilatı'nda milletvekili aday adayı 4 kişinin daha isimleri açıklandı. Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) üyeliğinden istifa eden Ekrem Alfatlı, Demokrat Parti ve Saadet Partisi ile ittifak görüşmelerinin sürdüğünü belirterek, "Biz BBP olarak iktidara alternatif olacak seçim işbirliğini düşünüyoruz" dedi.

İl Teşkilatı'nda basın toplantısı yapan Ekrem Alfatlı, kendisiyle birlikte Hasan Çakmur, Hasan Uslu ve Mehmet Koçak isimli arkadaşlarının aday adayı olduğunu bildirdi. Diğer partilerdeki milletvekili aday adaylarının belirlenmesinin pop star yarışmasına döndüğünü ifade eden Alfatlı, "Yaklaşan seçim öncesi Demokrat Parti ve Saadet Partisi ile ittifak görüşmelerini devam ettiriyoruz. Bursa Teşkilatı'nda 27 kişi kişinin aday adayı olmuştur. BBP olarak meclise girmek ve temsil edilmek istiyoruz. Gerekirse

bağımsız adaylarımızı da koyabiliriz. Partimiz seçime ve işbirliklerine hazır" dedi.

Siyasi partilerin dünya ve ekonomik görüşlerinin birbirine karıştığını iddia eden Alfatlı, "Aday adayların belirlenmesi pop star yarışmasına dönmüştür. Maalesef seçim sürecinde idealler terk edilmiştir. Bu kargaşaların ardından seçim beklenmektedir. Biz kapsamlı olarak iktidara alternatif olacak seçim işbirlikleri düşünüyoruz" diye konuştu.

Toplantıda Alfatlı ile birlikte Çakmur, Uslu ve Koçak el ele verip basın mensuplarına poz verdi.

(UU-İHS-ÖZ-Y)

Kaynak: İHA