BBP Mkyk Üyesi Önalan'dan Açıklama

BBP Mkyk Üyesi Önalan'dan Açıklama

Büyük Birlik Partisi (BBP) Mkyk Üyesi Emrullah Önalan, Suni Gündemlerle Ülkenin Gerçek Sorunlarının Halka Unutturulduğunu Savundu.

BBP Mkyk Üyesi Önalan'dan Açıklama

Büyük Birlik Partisi (BBP) MKYK Üyesi Emrullah Önalan, suni gündemlerle ülkenin gerçek sorunlarının halka unutturulduğunu savundu.

Doğu Anadolu Gazeteciler Cemiyeti'nde (DAGC) bugün basın toplantısı düzenleyen Önalan, Gazeteci Hrant Dink'in öldürülmesiyle oluşan gündemin Türkiye'nin iç ve dış politikalarındaki önemli sorunları unutturduğunu iddia etti. Dink'in öldürülmesinin ardından partilerinin ve Alperen Ocakları'nın yıpratılmak istendiğini savunan Önalan, "Meclis'te Kerkük oturumunun amacı unutuldu. Hergün eşkıyanın hain kurşunuyla şehit edilen Ahmet'ler, Alper'ler unutuldu, köylü unutuldu, ekmek unutuldu. Yani ülkenin gerçek problemleri unutuldu. İki gündür Trabzon'da okuyan genç bir Erzurumlu arkadaş ve Hrant Dink meselesiyle alakalı yoğun bir gündem var. Daha önce içeri alınan Mustafa Öztürk serbest bırakıldı ve tekrar içeri alındı. Bu çocuk Erzurumlu, Trabzon'da oturan bir arkadaşımız. Babasıyla görüştüm, onlar da çok üzgün. Çocuğun böyle bir olay ile ilgisi yok. Böyle hazırlanmış ölümün ardından dikkat edin Türkiye'de neler oldu. Hrant Dink bu ülkenin vatandaşı idi, vuranlar belli, arkasındakiler belli. İşte her şey ortada ama bütün bir milleti yat-kalk bununla ilgilendirmek yeter yani. Bu ülkede bize yakışmıyor. Öyle bir hale geldik ki ülkenin gerçek problemleri unutuldu. Türk milliyetçiliği, Büyük Birlik Partisi kimliği adı altında sanık sandalyesine oturtulmak isteniyor. Kimse kusura bakmasın, bu ülkenin tek derdi Hrant Dink değil" ifadelerini kullandı.

(MB-İRT-OK-Y)

Kaynak: İHA