BBP Malatya İl Başkanı Abdulvahap Atabay Açıklaması - Haberler
Haberi Paylaş

BBP Malatya İl Başkanı Abdulvahap Atabay Açıklaması

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel
BBP Malatya İl Başkanı Abdulvahap Atabay Açıklaması

Büyük Birlik Partisi (BBP) Malatya İl Başkanı Abdulvahap Atabay, merhum genel başkanları Muhsin Yazıcıoğlu'nun vefat yıldönümü nedeniyle bir dizi etkinlik düzenleyeceklerini bildirdi.

Büyük Birlik Partisi (BBP) Malatya İl Başkanı Abdulvahap Atabay, merhum genel başkanları Muhsin Yazıcıoğlu'nun vefat yıldönümü nedeniyle bir dizi etkinlik düzenleyeceklerini bildirdi. Parti binasında, parti yöneticileriyle birlikte basın açıklaması yapan BBP Malatya İl Başkanı Abdulvahap Atabay, şöyle konuştu: "Şehit Muhsin Yazıcıoğlu'nun şehadetinin 4. yılına girdiğimiz şu günlerde, 1000 yıldır beraber bir millet olmuş halkları ayrıştırma politikası yürütülmektedir. Osmanlı'yı Osmanlı yapan birinci safhada kurduğu Türk birliğidir, ikinci safhada İslam birliğidir. Dağılırken

emperyalistlerin oyununa gelerek sırtından bıçaklayan; kader birliği yaptığı halklardan değil İslam kimlikli halklardandır. Bizim amacımız Milli ve İslami karakterlerin emrettiği gibi tarihi duruşu sergilemektir. Bu süreçte duruşumuzu bozmayacağız, kim ne derse desin. Milletimize çekilen bu numaraları 'almaza yatarak' milletimin gözünü bağlayamayacaklardır. Çözüm halkla yapılır."

Atabay, şehit başkan Muhsin Yazıcıoğlu için 25 Mart Pazartesi günü Yeni Camii'nde sabah namazını müteakiben Hatm-i Şerif ve dualar, öğle namazını müteakiben Mevlid-i Şerif okunacağını bildirdi. Atabay, Yazıcıoğlu'nun

ayrıca, Malatya'nın 10 camisinde mevlit ve aualarla anılacağını söyledi.

Atabay, daha sonra 26 Mart Salı günü saat 18.30 da Malatya Belediyesi Konferans Salonunda

"Muhsin Yazıcıoğlu'nun fikir ve düşüncelerini anlamak" konulu konferans verileceğini belirtti. Konuşmacıların

MKYK Üyesi Muhsin Yazıcıoğlu'nun

dava arkadaşlarından Hüseyin Döngel Hoca ile MKYK Üyesi

İbrahim Alagöz olduğu belirtildi. - MALATYA

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title