BBP Lideri Yazıcıoğlu, Rozet Taktı

BBP Lideri Yazıcıoğlu, Rozet Taktı

BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, Türkiye'nin Bir An Evvel AB Sürecini Durdurması Gerektiğini Savunarak, 'Çünkü AB Artık Türkiye İçin Bir Tehdit Haline Gelmiştir' Dedi.

BBP Lideri Yazıcıoğlu, Rozet Taktı

BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, Türkiye'nin bir an evvel AB sürecini durdurması gerektiğini savunarak, "Çünkü AB artık Türkiye için bir tehdit haline gelmiştir" dedi.

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, İstanbul Topkapı Eresin Otel'de düzenlenen törenle partisine yeni katılanlara rozetlerini taktı. Törende bir konuşma yapan Yazıcıoğlu, "Ulusal varlıklar yabancılara devredilmekte. Ekonomik bağımsızlığın kaybedildiği bu ortamda, giderek milli istiklalin tehlike altına girdiğini görüyoruz. Artık bu sürece 'dur' demek mecburiyetindeyiz" dedi. Türk milletinin gücünü yanlarına aldıkları takdirde önlerinde kimsenin duramayacağını söyleyen Yazıcıoğlu, "Millet iradesinden daha güçlüsü yoktur. Tabii ki buna inanmak, sonra da inandığımız istikamette çalışmak zorundayız. Siyasi partileri aşarak birarada olma yolları arayacağız. Alevimizle, Sünnimizle, doğulu, batılı, güneyli ve kuzeylimizle biz bir büyük birlik gerçekleştireceğiz" diye konuştu.

Yazıcıoğlu, Türkiye'nin Avrupa Birliği (AB) sürecini de değerlendirerek şunları söyledi:

"Türkiye'nin öncelikle ve derhal AB sürecini durdurması ve AB'ye 'hayır' demesi gerekir. Çünkü AB artık Türkiye için bir tehdit haline gelmiştir. Bizim AB'ye ihtiyacımız yok. AB'nin bize ihtiyacı var. Asya'daki doğalgaz ve enerji kaynaklarını Avrupa'ya taşıyabilmek için Türkiye'ye mecbur ve mahkumlar."

Konuşmasının ardından partisine katılan 600 kişiyi temsilen bir gruba rozet takan Yazıcıoğlu, salonu dolduranlardan büyük alkış aldı.

(ÖFA-OK-OK-Y)

Kaynak: İHA