BBP Lideri Yazıcıoğlu Ordu'da

BBP Lideri Yazıcıoğlu Ordu'da

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, 'Milletin Seçtiği Herkese Saygı Duyarım Ama Dağdaki Eşkiyanın Elbisesi ile Fotoğraf Çektiren Kişilerle Aynı Çatıyı Paylaşmak İstemiyorum' Dedi.

BBP Lideri Yazıcıoğlu Ordu'da

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, ''Milletin seçtiği herkese saygı duyarım ama dağdaki eşkiyanın elbisesi ile fotoğraf çektiren kişilerle aynı çatıyı paylaşmak istemiyorum'' dedi.

Parti çalışmaları kapsamında Ordu'ya gelen Yazıcıoğlu, düzenlediği basın toplantısında gündemdeki konularla ilgili açıklamalarda bulundu. Ülkenin kritik bir dönemden geçtiğini belirten Yazıcıoğlu, işsizlik ve yoksulluğun unutulduğunu, sadece terör olaylarının konuşulduğunu söyledi. Her gün alınan şehit haberleriyle ana yüreklerinin yandığını belirten Yazıcıoğlu, ''Şehit eşleri, eşlerini selamlayarak uğurluyor. Türkiye'de acılar her geçen gün yükseliyor. Ama garip bir durum var. Son yıllarda olanlara

sokaktaki vatandaş bir anlam veremiyor'' diye konuştu. Terör örgütü ile düzenli orduyla değil, özel timlerle mücadele edilebileceğini savunan Yazıcıoğlu; öncelikle sineklerle mücadele değil, bataklığın kurutulması gerektiğini, iyi istihbaratlar sayesinde terör örgütü PKK'nın sahadaki elebaşının nerede yaşıyorsa oraya gidip alınması gerektiğine dikkat çekti. PKK'nın kol ve bacağının ancak böyle kırılabileceğini kaydeden Yazıcıoğlu, DTP'li milletvekilleri için şunları söyledi:

'' 'DTP'lilerin dokunulmazlıklarını kaldırırsak, dağa giderler' deniyor. Defolsun, gitsinler. Ben milletin seçtiği herkese saygı duyarım, ama dağdaki eşkıyanın elbisesi ile fotoğraf çektiren kişilerle aynı çatıyı paylaşmak istemiyorum. Yıllardır dokunulmazlıklar sınırlandırılamıyor. Buna anlam veremiyoruz. Dağda silahlarla poz vermek hangi ülkede serbesttir? Bu çelişkiyi Türkiye kaldıramaz.''

(MAK-OK-Y)

Kaynak: İHA