BBP'li Özbaş Adana'da

BBP'li Özbaş Adana'da

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkan Yardımcısı Edip Özbaş, Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın Sınır Ötesi Açıklamalarına Sonuna Kadar Katıldığını Belirterek, "Sınır Ötesi Harekat İçin Ne Gerekiyorsa Yapılmalı" Dedi.

BBP'li Özbaş Adana'da

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkan Yardımcısı Edip Özbaş, Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın sınır ötesi açıklamalarına sonuna kadar katıldığını belirterek, "Sınır ötesi harekat için ne gerekiyorsa yapılmalı" dedi.

Özbaş, partisinin il binasında düzenlediği basın toplantısında, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt'ın Kuzey Irak ve sınır ötesi harekatla ilgili açıklamalarını değerlendirdi. Büyükanıt'ın sınır ötesi harekat için açıklamalarına katıldığını belirten Özbaş, "Sınır ötesi harekat için ne gerekiyorsa yapılmalı. Şu anki iktidarda Kuzey Irak'a sınır ötesi harekat yapmaya destek verecek bir siyasi irade göremiyorum. Barzani'nin açıklamaları kabul edilemez. Dün, önüne ekmek atarak beslediklerimiz, bugün başımıza musallat olup bizi ısırmaya çalışıyor" dedi.

Terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın asılma karanının çıktığı halde, kararın "AB'ye girebilmek için" iptal edildiğini savunan Özbaş, "Millet o zamanki seçimlerde terörist başının asılması için bazılarını başa getirmişti. Ama milletin beklediği olmadı. Eğer bu haydut o gün asılsaydı bugün bu kadar şehit olmayacaktı" diye konuştu.

Yaklaşan seçimler öncesi BBP'nin oy sayısının her geçen gün arttığını belirten Özbaş, "BBP halkın denemediği bir parti. Halk BBP'yi denemek istiyor. Bu nedenle BBP'nin barajı aşacağına ve mecliste yer alacağına inanıyorum. Türkiye'nin BBP gibi güçlü kararlar verebilen bir siyasete ihtiyacı vardır" dedi.

(AC-AB-MEF-Y)

Kaynak: İHA