BBP Genel Başkanı Yazıcıoğlu Suşehri'nde

BBP Genel Başkanı Yazıcıoğlu Suşehri'nde

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Sivas Milletvekili Muhsin Yazıcıoğlu, Bir Dizi Açılış ve İncelemelerde Bulunmak Üzere Sivas'ın Suşehri İlçesine Geldi.

BBP Genel Başkanı Yazıcıoğlu Suşehri'nde

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Sivas Milletvekili Muhsin Yazıcıoğlu, bir dizi açılış ve incelemelerde bulunmak üzere Sivas'ın Suşehri İlçesine geldi.

Suşehri-Sivas Karayolu Aşağısarıca köyü yol ayrımında çok sayıda partili tarafından karşılanan Genel Başkan Yazıcıoğlu, daha sonra Suşehri ilçe merkezinde, Büyük Birlik partisi İlçe Başkanlığının yeni binasını hizmete açtı. Parti binasında kısa bir konuşma yapan Yazıcıoğlu, yeni binanın ilçeye hayırlı ve uğurlu olmasını diledi.

Daha sonra ilçe esnaflarını ziyaret eden Yazıcıoğlu, Suşehri Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanlığı Konferans salonunda bir konuşma yaptı. Suşehri'nin İl olması gerektiğini söyleyerek konuşmasına başlayan BBP Genel Başkanı Yazıcıoğlu, Suşehri'nin merkezi pozisyonda olduğunu, çevre bağlantıları ile potansiyelinin İl olmayı gerektirecek düzeyde olduğunu ifade etti. İlçenin, dışarıya çok göç vermesinden dolayı, dışarıda çok potansiyeli olmuş bir ilçe olduğunu ifade eden Yazıcıoğlu, buranın bir il merkezi olabileceğini söyledi.

Türkiye siyasetinin karışık bir siyaset olduğunu belirten Yazıcıoğlu, bundan 10 ay önce seçim yapıldığını, seçimlerin çok kısa zaman önce yapılmasına rağmen, bugün yine seçim konusunun görüşüldüğünü dile getirdi. Sandıktan çıkana saygı gösterilmediğini, sandıktan çıkanın ise bunun hakkını vermediğini söyledi.

Siyasi Partiler yasasının çıkartılması gerektiğini belirten Yazıcıoğlu, terör örgütünü destekleyen partilerin kapatılması gerektiğini söyleyerek, fikirden ve siyasi düşüncesinden dolayı bir partinin kapatılmaması gerektiğini vurguladı. Bu gibi partilerin ise halk tarafından cezalandırılması gerektiğini kaydetti.

Şuanda, Ak Parti iktidarı 5 yıllık iktidarlıkları döneminde, siyasi partilerin kapatılmasını zorlaştıran bir yasa çıkartmadığını dile getiren Yazıcıoğlu, "Ben partileri eleştirmiyorum. Ben sistemi eleştiriyorum. Ama DTP'nin kapatılmasını bende istiyorum. Çünkü benim askerimi şehit edecek, vatana ihanet edecek, ondan sonra birisi dağda, birisi mecliste, dağdaki benim kardeşim diyecek. Ondan sonra çıkacak ben onlara terörist demem diyecek, operasyonları yapanları kınıyorum diyecek, ondan sonra mecliste oturacak. Yok böyle bir yağma. O partinin kapatılmasını bende istiyorum" dedi.

Demokrasinin yaşadığını görmek istediğini belirten Yazıcıoğlu, "Gerçekten demokrasinin yaşadığını görmek, sandıktan çıkana saygı duyduğumuzu görmek ve bu milletin oyuna saygı duyduğunu görmek istiyoruz. Meclis başörtüsü ile ilgili bir karar verdi. Ama anayasa mahkemesi bunu bozdu. Ben şimdi kendi kendime düşünüyorum. Niye ben siyaset yapıyorum diye, ama ben bu milletin kaderini değiştirmek için siyaset yapıyorum. Yüzde 47 halkın oyunu alan bir partinin değil, CHP'nin dediği olacak. Var mı böyle bir şey. Milletin yüzde 80'inin istediği bir yasayı meclis çıkartacak, Anayasa mahkemesinden 11 kişi hayır deyince mecliste bulunan 411 milletvekili tarafından çıkartılan yasanın hiçbir değeri kalmayacak. Böyle bir demokrasi olmaz. Böyle bir hukuk olmaz. Bunu kabul etmemiz mümkün değildir" dedi.

(SY-SE-Y) 29.06.2008 19:32 TSİ