BBP Genel Başkanı Destici: İdam Millete Sorulmalı
Haberler » Güncel » BBP Genel Başkanı Destici: İdam Millete Sorulmalı - Haber

BBP Genel Başkanı Destici: İdam Millete Sorulmalı

BÜYÜK Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, idam tartışmalarıyla ilgili olarak, "İdam millete sorulmalı" dedi.

BBP Genel Başkanı Destici: İdam Millete Sorulmalı

BÜYÜK Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı , idam tartışmalarıyla ilgili olarak, "İdam millete sorulmalı" dedi.


BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Alperen Ocakları İl Teşkilatı tarafından düzenlenen 'Turanda Birlik' adlı programa katılmak üzere 'a geldi. Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi'nde düzenlenen programa, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici'nin yanı sıra genel başkan yardımcısı Doğan Ürgüp, Alperen Ocakları Genel Başkanı Murat Arslan, BBP İl Başkanı Uğur Bulut ve çok sayıda partili katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan programda Kuran tilaveti okundu.


Programda konuşan Genel Başkan Mustafa Destici, Türkiye ile (AB) arasındaki ilişkileri değerlendirdi. BBP'nin merhum genel başkanı 'nun AB'ye karşı olduğunu hatırlatan Destici, "Merhum liderimiz 24 sene önce 'orası bir hristiyan kulübü, bizi almazlar' demesine rağmen dinlemediler. Neticede bugün geldiğimiz noktada ne diyorlar 'AB bir hayal ürünüdür, dolayısıyla biz artık AB kapılarında beklemeyeceğiz' diyorlar. Şehit Muhsin Yazıcıoğlu bunları tam 24 sene önce söylemişti. Tabi bir kapıdan şimdi de başka bir kapıyı gösteriyorlar. Şanghay kapısını gösteriyorlar. O da doğru değil. Yani Avrupa kapısından çıkıp, komünist Çin'in ve şu anda Halep'te masum kardeşlerimizi katleden Esad'a destek veren, eline silah veren Rusya'nın birliğine mi dahil olacağız? Ne AB ne de Şanghay, Adriyatik'ten Çin Seddi'ne müslüman Türk milleti diyoruz" dedi.


'İDAM TEKLİFİ MİLLETİN ÖNÜNE SUNULMALI'


Destici, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın idam cezası ile ilgili 'Bana gelirse ben onaylarım' sözünü hatırlatarak, "Cumhurbaşkanı Erdoğan istese Ak Parti grubuna bir talimat verse, hemen o teklif Meclis'e gelir, MHP de destekliyor ve yasalaşır, millete gelir, millet de kabul eder. Biz bu teklifin Cumhurbaşkanının önüne değil, Meclis'e verilmesini ve milletin önüne gelmesini istiyoruz. İdam cezasını kimler için istiyoruz? Bizzat kurşun sıkarak, bomba patlatarak askerimizi, polisimizi şehit eden teröristler için istiyoruz. Küçük yaşta kız çocuklarımızı kaçırıp tecavüz eden ve sonra da öldüren sapıklar için idam cezasını istiyoruz. Son olarak 15 Temmuz'da hain darbe girişiminde bizzat Meclis'i bombalayan ve o kahraman özel harekat merkezimize bomba atarak kahraman polislerimizi şehit eden, sivil vatandaşlarımın üzerine ateş eden bu hain, kahpe, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) için idam cezasını istiyoruz. Hiç kimse bu konuda BBP kadar net durmadı ve üzerine düşeni yapmadı" ifadelerini kullandı. - Sivas

Kaynak: DHA