BBP Afşin Seçim Bürosu Açıldı - Haberler
Haberi Paylaş

BBP Afşin Seçim Bürosu Açıldı

AA - Haberler | Yerel
BBP Afşin Seçim Bürosu Açıldı

Büyük Birlik Partisi (BBP), Afşin ilçe teşkilatının düzenlediği seçim bürosu açılışı, Kahramanmaraş milletvekili adaylarının da katılımıyla gerçekleştirildi.

Büyük Birlik Partisi (BBP), Afşin ilçe teşkilatının düzenlediği seçim bürosu açılışı, Kahramanmaraş milletvekili adaylarının da katılımıyla gerçekleştirildi.

Açılış törenine BBP Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili adayı Remzi Çayır, BBP Kahramanmaraş Milletvekili adayları, Feridun Özdemir, Ali Alagöz, Musa Öztaş, BBP Kahramanmaraş İl Başkanı Bekir Kılıç, BBP Kahramanmaraş Merkez İlçe Başkanı Hayrettin Aslanhan BBP Afşin İlçe Başkanı Ali Polat, BBP Elbistan İlçe Başkanı İbrahim Alagöz ile partililer katıldı.

Seçim bürosunun açılış töreninde konuşan BBP Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili adayı Remzi Remzi Cayır, hizmet etmek için kendilerine seçtikleri insanların bir dönem sonra kendilerini seçen insanlara hükmeder duruma geldiklerini ve insanlara köle-ırgat gibi muamele yaptıklarına dikkati çekti.

Çayır, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Afşin'e ne zaman gelsem yüreğimde bir hüzün olur. Afşin'e ne zaman ayak bassam duygulanırım ve nerede bir Afşinli görsem kardeşimi görmüş gibi olurum. Niye mi? Yıl 1991 ve 13 yıllık bir mahpus hayatından sonra gözlerimi Afşin'de açtım. Sizlerle tanıştım, sizleri gördüm ve sizlerden hep iyilik gördüm. Afşin Belediyesi'nde 5-6 ay çalışma şerifine nail oldum. O zaman rahmetli Ergün bey vardı ve bana gel hayata buradan başla dedi. 13 yıl sonra hayata buradan başladım. Sizleri tanıma şerefine nail oldum. Hep elimden tuttunuz, hep yanımda oldunuz sizi Ankara'da da görsem sizi Çanakkale'de de görsem yitirtmiş bir kardeşimi görmüş gibi mutlu oluyorum. "

Bu davanın şerefli bir şekilde yaşama davası olduğunun altını çizen Çayır,

"Bu dava siyaset davası değil, bu dava günü birlik kaygılarla makam ve mevki edinme davası değil, bu dava Fırat'ın kenarındaki kuzuya sahip olma davasıdır. Bu dava Filistin'deki Müslüman kardeşimize sahip olma davasıdır, sömürgecilere karşı çıkma davasıdır, bu dava bizi bölmek isteyen ve milletin bağrına hançer sokmak isteyenlerin ellerinin kırılması davasıdır. Bu dava şereflice yaşama davası ve Büyük Birlik davasıdır" dedi.

Çayır konuşmasını şöyle tamamladı:

"Üç parti hazineden yardım alıyor. AK Parti 220 milyon lira alıyor. CHP 120-130 milyon lira alıyor, MHP 80-90 milyon lira alıyor. BBP ise bir kuruş bile almıyor. Çıkın karşıma, milletin parası ile siyaset yapacağınıza, cebinizdeki para ile siyaset yapında o zaman güreşelim. Belediyenin imkanları ile değil, hükümetin imkanları ile değil, cebinize güvenin, kendinize güvenin çıkan meydana öyle siyaset yapalım. Sizin paranızla mazot tüketiyorlar. Sizin paranızla otobüs kiralıyorlar. Sizin paranızla seçim bürosu tutup, sizin paranızla size çay ikram ediyorlar. Askere çocuklarımız gidiyor. Bazen bir evi geçindiren, bir ananın bir babanın oğlu askere gidiyor. O zaman o evde yaşayanlar zor durumda kalıyor. Biz işte o ananın, o babanın oğlu askere gidince ona 570 lira yardım maaşı vereceğiz. Bazıları gibi atmıyorum. Kaynağımızı da söylüyorum. "

- KAHRAMANMARAŞ

AA - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title