Bbc Türkçe Haberleri

Bbc Türkçe haber, Bbc Türkçe son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Bbc Türkçe 16.7.2019
Ekrem İmamoğlu BBC'ye konuştu: Cumhurbaşkanı adayı olup olmayacağıma toplum ve partimiz karar verir
İBB Başkanı İmamoğlu, "Gerçekten bu sistemi sökmeye çalışmak zorunda kalacaksınız, AK Parti'nin bunca yıldır kurduğu siyasi kayırma ve nüfuz sistemini. Bunu yapabilecek misiniz?" sorusuna ise "Devrim yapacağız" diye yanıt verdi Öte yandan Badawi'nin, röportajın 12. dakikasında İmamoğlu'na atfederek kullandığı "Bir mülteci gerekiyorsa kampta tutulmalı ya da eğitilmeli" alıntısına yönelik olarak BBC Türkçe'nin sorusunu yanıtlayan Ekrem İmamoğlu'nun Basın Sözcüsü Murat Ongun, İmamoğlu'nun böyle bir açıklama yapmamış olduğuna dikkat çekti.
Bbc Türkçe 9.7.2019
TBMM Genel Kurulu
SETA raporunun, "tam bir fişleme, andıçlama" olduğunu iddia eden Çakırözer, "200 sayfalık belgenin özeti şu; BBC Türkçe, Deutsche Welle, Amerika'nın Sesi, Sputnik, Euronews, Independent ve Çin Ulusal Radyosu'nun Türkçe yayınları ve burada çalışan 150 gazeteci fişlenmiş, haberleri, tweetleri cımbızlanmış, algı oluşturulmuş, gazeteciler hedefe konulmuş.
Bbc Türkçe 13.6.2019
İçişleri Bakanı Soylu Trabzonlularla buluştu
"O gün otel tahsil edenler bugün de uçak tahsis ediyorlar" FETÖ ve iş birlikçilerinin hala amaçlarına ulaşmak için çaba sarf ettiğini vurgulayan Soylu, şöyle konuştu: "Kimse bizi enayi, ahmak yerine koymasın. Ben Gezi olaylarında kimlerin olduğunu görüyorum. Gezi olaylarında Alman televizyonları var mıydı? Bugün de var Deutsche Welle bize karşı onların yanında. İngiliz televizyonları var mıydı? Var. BBC Türkçe bize karşı onların yanında.
Bbc Türkçe 10.6.2019
İstanbul seçimi: 23 Haziran'da kazanan ne kadar büyük bir ekonomiden sorumlu olacak?
Konuyla ilgili BBC Türkçe'nin sorularını yanıtlayan Çağatay Bircan, ekonominin seçmenler üzerindeki etkisini şu şekilde özetlemişti: "Araştırmamızda seçmenlerin Türkiye ekonomisindeki gidişata nasıl cevap verdiğine yönelik olarak iki şey söyleyebiliyoruz.
Bbc Türkçe 8.6.2019
DHA İSTANBUL BÜLTENİ - 2
1- BAKAN SOYLU: KUTUDERESİ'NDE JANDARMA ÖZEL HAREKATIMIZ BİR MAĞARADA 5 TERÖRİSTİ KISTIRDI Haber-Kamera: Yüksel KOÇ / İstanbul DHA İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Bağcılar'da muhtarlarla buluştu. Soylu burada, Jandarma Özel Harekat'ın bir süredir takip ettiği 5 teröristi Tunceli Kutu Deresi'nde bir mağarada kıstırdığını belirterek, "Yakın bir zamanda arkadaşlarımız inşallah bize güzel bir haber vereceklerdir. Allah onları muhafaza etsin" dedi.  Soylu, Ekrem İmamoğlu'nun Ordu Valisi ve Ordu polis teşkilatı mensuplarından özür dilemesini beklediğini belirterek, "Bu mızrak çuvala sığmaz. Yapılması gereken kamuoyundan alenen özür dilemektir. ve o arkadaşlarımızdan özür dilemektir" dedi.  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 23 Haziran İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimi çalışmaları kapsamında Bağcılar'da 22 mahalle muhtarı ile kahvaltı yaptı. Kahvaltının ardından açıklamalarda bulunan Soylu şunları söyledi: "CHP ADAYININ VALİMİZDEN ÖZÜR DİLEMESİNİ BEKLİYORUM' "Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu'nun, yani CHP adayının Ordu valimizden ve Ordu polis teşkilatı mensuplarımızdan özür dilemesini bekliyorum. Çok net. Yani bir valiye galiz bir şekilde hakaret edip it demek. Bu ne bizim devlet geleneğimize ne de millet geleneğimizde var. Ondan sonra da sessizliğe büründü. ve ondan sonra da sessizliğe bürünmek. Zaten bunun nasıl olduğu televizyonlarda net bir şekilde açıklandı. Valimiz suç duyurusunda bulundu. ve orada şahitlerin huzurunda hangi sözlerin söylendiği, ben burada o söylenen sözleri söylemekten de edep ederim açıkça. Daha farklı sözler de var. ve bunların bütün tutanakları ve şahitleri net bir şekilde ortadadır. Bu mızrak bu çuvala sığmaz. Yapılması gereken kamuoyundan alenen özür dilemektir. ve o arkadaşlarımızdan da özür dilemektir."  'KOÇ'UN ÖZEL UÇAĞI ALTINA TAHSİS EDİLMİŞ Soylu, İmamoğlu'yla ilgili olarak "Koç'un özel uçağı altına tahsis edilmiş. Kusura bakmayın, ben bir şey görüyorum. Beni kim kınarsa kınasın. Gezi olaylarında otel tahsis edenler, Gezi olaylarında Taksim'deki otellerini tahsis edenler bugün uçaklarını tahsis ediyorlar. Gezi olaylarında Deutsche Welle'yi tahsis edenler - Alman televizyonu - bugün televizyonlarını tahsis ediyorlar. Gezi olaylarında BBC Türkçe'yi - İngiliz televizyonu - tahsis edenler bugün televizyonlarını tahsis ediyorlar.
Bbc Türkçe 8.6.2019
Bakan Soylu: Kutuderesi'nde Jandarma Özel Harekatımız Bir Mağarada 5 Teröristi Kıstırdı
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 23 Haziran İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimi çalışmaları kapsamında Bağcılar'da 22 mahalle muhtarı ile kahvaltı yaptı. Kahvaltının ardından açıklamalarda bulunan Soylu şunları söyledi: "CHP ADAYININ VALİMİZDEN ÖZÜR DİLEMESİNİ BEKLİYORUM' "Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu'nun, yani CHP adayının Ordu valimizden ve Ordu polis teşkilatı mensuplarımızdan özür dilemesini bekliyorum. Çok net. Yani bir valiye galiz bir şekilde hakaret edip it demek. Bu ne bizim devlet geleneğimize ne de millet geleneğimizde var. Ondan sonra da sessizliğe büründü. ve ondan sonra da sessizliğe bürünmek. Zaten bunun nasıl olduğu televizyonlarda net bir şekilde açıklandı. Valimiz suç duyurusunda bulundu. ve orada şahitlerin huzurunda hangi sözlerin söylendiği, ben burada o söylenen sözleri söylemekten de edep ederim açıkça. Daha farklı sözler de var. ve bunların bütün tutanakları ve şahitleri net bir şekilde ortadadır. Bu mızrak bu çuvala sığmaz. Yapılması gereken kamuoyundan alenen özür dilemektir. ve o arkadaşlarımızdan da özür dilemektir." 'KOÇ'UN ÖZEL UÇAĞI ALTINA TAHSİS EDİLMİŞ Soylu, İmamoğlu'yla ilgili olarak "Koç'un özel uçağı altına tahsis edilmiş. Kusura bakmayın, ben bir şey görüyorum. Beni kim kınarsa kınasın. Gezi olaylarında otel tahsis edenler, Gezi olaylarında Taksim'deki otellerini tahsis edenler bugün uçaklarını tahsis ediyorlar. Gezi olaylarında Deutsche Welle'yi tahsis edenler - Alman televizyonu - bugün televizyonlarını tahsis ediyorlar. Gezi olaylarında BBC Türkçe'yi - İngiliz televizyonu - tahsis edenler bugün televizyonlarını tahsis ediyorlar.
Bbc Türkçe 8.6.2019
BAKAN SOYLU: KUTUDERESİ'NDE JANDARMA ÖZEL HAREKATIMIZ BİR MAĞARADA 5 TERÖRİSTİ KISTIRDI
Haber-Kamera: Yüksel KOÇ / İstanbul DHA İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Bağcılar'da muhtarlarla buluştu. Soylu burada, Jandarma Özel Harekat'ın bir süredir takip ettiği 5 teröristi Tunceli Kutu Deresi'nde bir mağarada kıstırdığını belirterek, "Yakın bir zamanda arkadaşlarımız inşallah bize güzel bir haber vereceklerdir. Allah onları muhafaza etsin" dedi.  Soylu, Ekrem İmamoğlu'nun Ordu Valisi ve Ordu polis teşkilatı mensuplarından özür dilemesini beklediğini belirterek, "Bu mızrak çuvala sığmaz. Yapılması gereken kamuoyundan alenen özür dilemektir. ve o arkadaşlarımızdan özür dilemektir" dedi.  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 23 Haziran İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimi çalışmaları kapsamında Bağcılar'da 22 mahalle muhtarı ile kahvaltı yaptı. Kahvaltının ardından açıklamalarda bulunan Soylu şunları söyledi: "CHP ADAYININ VALİMİZDEN ÖZÜR DİLEMESİNİ BEKLİYORUM' "Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu'nun, yani CHP adayının Ordu valimizden ve Ordu polis teşkilatı mensuplarımızdan özür dilemesini bekliyorum. Çok net. Yani bir valiye galiz bir şekilde hakaret edip it demek. Bu ne bizim devlet geleneğimize ne de millet geleneğimizde var. Ondan sonra da sessizliğe büründü. ve ondan sonra da sessizliğe bürünmek. Zaten bunun nasıl olduğu televizyonlarda net bir şekilde açıklandı. Valimiz suç duyurusunda bulundu. ve orada şahitlerin huzurunda hangi sözlerin söylendiği, ben burada o söylenen sözleri söylemekten de edep ederim açıkça. Daha farklı sözler de var. ve bunların bütün tutanakları ve şahitleri net bir şekilde ortadadır. Bu mızrak bu çuvala sığmaz. Yapılması gereken kamuoyundan alenen özür dilemektir. ve o arkadaşlarımızdan da özür dilemektir."  'KOÇ'UN ÖZEL UÇAĞI ALTINA TAHSİS EDİLMİŞ Soylu, İmamoğlu'yla ilgili olarak "Koç'un özel uçağı altına tahsis edilmiş. Kusura bakmayın, ben bir şey görüyorum. Beni kim kınarsa kınasın. Gezi olaylarında otel tahsis edenler, Gezi olaylarında Taksim'deki otellerini tahsis edenler bugün uçaklarını tahsis ediyorlar. Gezi olaylarında Deutsche Welle'yi tahsis edenler - Alman televizyonu - bugün televizyonlarını tahsis ediyorlar. Gezi olaylarında BBC Türkçe'yi - İngiliz televizyonu - tahsis edenler bugün televizyonlarını tahsis ediyorlar.
Bbc Türkçe 31.5.2019
'Emekliye müjde' haberleri gerçeği yansıtıyor mu?
Bildirici Perşembe günü kendi internet sitesinde yayımlanan, "Emeklilerle ilgili her gün yeni bir gelişme mi oluyor? Her gün emeklilerin maaşlarına zam ya da ek ödeme kararları mı alınıyor? Elbette Hayır!" diyerek başlıyor. Faruk Bildirici'nin bir ayı kapsayan taramasına göre Sabah gazetesinin internet sitesi Mayıs ayı içerisinde 16 kez, Takvim gazetesi ise aynı ay içinde tam 29 kez emekli maaş zammı ve bayram ikramiyesi haberi yaptı. Faruk Bildirici internet medyasında, yazılı basında neredeyse her gün bu tür haberlerin yer almasını "Okuru aptal yerine koyan, güvenini kötüye kullanan, okutmak için tuzak kuran bu anlayış, günümüz haberciliğinin yüz karası" diye tanımlıyor. 'Sadece hükümet yanlısı medya için değil, tüm medya için geçerli' Faruk Bildirici BBC Türkçe 'ye yaptığı açıklama da bu durumun sadece hükümet yanlısı medya için değil, tüm medya için geçerli olduğunu, ancak hükümet yanlısı yayın organlarında çok daha yoğun bir şekilde bu yöntemlere başvurulduğunu söyledi.
Bbc Türkçe 15.5.2019
Euroleague Final Four 2019: Türkiye'den İki Takım Yarı Finalde
İki takımın oyuncuları ve başantrönörleri Final Four heyecanlarını BBC Türkçe ile paylaştı.
Şu an buradasınız: Bbc Türkçe Haberleri | Bbc Türkçe Haber - Haberler - Sayfa 5 - Bbc Türkçe haberleri, son dakika bbc türkçe haber ve gelişmeleri burada. Yakın çevresine göre Ahmet Davutoğlu'nun hedefinde MHP, Binali Yıldırım ve HDP var.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 5.8.2020 23:37:57. #1.14#
title