Bbc, "The Doughnut"ın Satışını Gündeme Getirdi

Bbc, "The Doughnut"ın Satışını Gündeme Getirdi

İngiliz Yayın Kuruluşu Bbc'nin, Tasarruf Tedbirleri Çerçevesinde "The Doughnut" Olarak Bilinen Dünyanın En Ünlü Yayın Merkezlerinden Birini Satışa Çıkarabileceği Bildirildi.

Bbc,

İngiliz yayın kuruluşu BBC'nin, tasarruf tedbirleri çerçevesinde "The Doughnut" olarak bilinen dünyanın en ünlü yayın merkezlerinden birini satışa çıkarabileceği bildirildi.

BBC sözcüsü yaptığı açıklamada, Tony Blair hükümetinin kuruma, talep edilenden daha az bir finansman ayırması halinde çalışanlar tarafından "The Doughnut" olarak adlandırılan Londra'daki meşhur "Television Centre"ın satılabileceğini bildirdi.

Sözcü, "Television Centre" binasındaki stüdyolar için uzun dönemli planlar yapıldığını, ancak yaşanan mali problem nedeniyle üst yönetimin konuyu gözden geçirmek zorunda kaldığını belirtti.

Halihazırda Londra operasyonlarını küçülten İngiliz yayın kuruluşu 2012'ye kadar İngiltere genelinde tümüyle dijital yayına geçilmesi için daha fazla bütçeye ihtiyaç duyulduğunu ifade ediyor.

1960'da faaliyete geçen "Television Centre", çok sayıda BBC programı için kullanılıyor. Çember tarzındaki mimarisiyle dikkat çeken binada 8 ana stüdyo bulunuyor.

(AFP-İB-HO-Y)