Bbc'nin Gazze İnadı İngiltere'yi Karıştırdı - Haberler
Haberi Paylaş

Bbc'nin Gazze İnadı İngiltere'yi Karıştırdı

Demirören Haber Ajansı - Dünya
Bbc'nin Gazze İnadı İngiltere'yi Karıştırdı

İngiliz Yayın Kuruluşu Bbc, Tarafsızlığına Zarar Getireceği Endişesiyle, Gazze'ye Yardım İçin Ülke Çapında Başlatılan Kampanyayı Ekranlarından Duyurmayı Reddetti

İngiliz yayın kuruluşu BBC, tarafsızlığına zarar getireceği endişesiyle, Gazze’ye yardım için ülke çapında başlatılan kampanyayı ekranlarından duyurmayı reddederken, hükümet, muhalefet ve halkın büyük tepkisine hedef oldu.

İngiltere Uluslararası Kalkınma Bakanı Douglas Alexander, BBC’nin kararının yanlış olduğunu ve yeniden düşünülmesi gerektiğini söylerken, Sağlık Bakanı Ben Bradshaw kurumun İsrail tarafından korkutulduğunu ileri sürdü. İngiliz muhalefeti de BBC’nin tavrını ’anlaşılmaz’ bulurken, kurumun merkez binası önünde toplanan yüzlerce kişi protesto gösterisi yaptı. BBC, tarafsızlığından taviz vermemek ve yardımın toplanıp yerine ulaştırılması konusunda soru işaretleri bulunması gerekçesiyle yardım çağrılarını reddediyor. Oysa kurum ile uluslararası yardım kuruluşları arasındaki 46 yıllık anlaşma uyarınca, yardım çağrıları için "prime-time"da 2 dakika ayrılması gerekiyor. BBC’nin rakipleri ITV, Channel 4 ve Five ise anlaşma gereği, yayıncı kurumların tamamının uzlaşmaya varması gerektiği halde dün yardım çağrılarını yayınladı.

Demirören Haber Ajansı - Dünya

, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title