"Bazı Entelektüeller Bu İşi Bilmiyor"

"Bazı Entelektüeller Bu İşi Bilmiyor"

Başbakan Erdoğan, Burdur'da "Siyasetin Dili Halkın Dilidir, Bazı Entelektüellerin Dili Değil." Diye Konuştu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Cumhuriyet tarihinde 79 senede Burdur'da yapılan bölünmüş yolun 47 kilometre olduğunu belirterek, "Bazı entelektüeller rahatsız oluyor. Niye rahatsız oluyorsunuz, siyasetin dili halkın dilidir, bazı entelektüellerin dili değil. Halkın dilini yakalayamadığınız sürece siyaset yapamazsınız." diye konuştu.

Başbakan Erdoğan, Burdur şehir merkezindeki programının ardından Bucak ilçesine geçti. Erdoğan, İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu ve Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf ile geldiği Bucak'ta Cumhuriyet Meydanı'nda Başbakanlık otobüsünün üzerinden vatandaşlara seslendi.

Bucak'ın salebini çok beğendiğini söyleyen Başbakan Erdoğan, Bucak salebinin 'Başbakanlık makamındaki ikram sofrasının gönüldaşı olduğunu" belirtti.

Cumhuriyet tarihinde 79 senede Burdur'da yapılan bölünmüş yolun 47 kilometre olduğunu söyleyen Erdoğan, "Biz iktidara geldikten sonra 128 kilometre bölünmüş yol yaptık. 47 kilometre nire, 128 kilometre nire? Bu bir şey gösteriyor. Nedir o? Türkiye ayağa kalkıyor. Yolumuz olmazsa 'medeniyim' diyebilir misiniz? Suyunuz olmazsa 'medeniyim' diyebilir misiniz? Ama bak şimdi bunlar oldu. Bak ne diyor. İşte ben diyorum ki bazı entelektüeller bu işi bilmiyor. Bu işi halk biliyor, halk. Bunlar bazı entelektüeller rahatsız oluyor. Niye rahatsız oluyorsunuz, siyasetin dili halkın dilidir, bazı entelektüellerin dili değil. Halkın dilini yakalayamadığınız sürece siyaset yapamazsınız." diye konuştu.

İktidara gelmeden önce 230 milyar dolar olan milli gelirin bugün 730 milyar dolara ulaştığını kaydeden Başbakan Erdoğan, milli gelirin 8 yılda üçe katlandığını belirtti.

Göreve geldiklerinde Türkiye'nin Milli Gelirinin yüzde 74'ünün borca gittiğini aktara Erdoğan, şimdi bu oranın yüzde 35'e gerilediğini vurguladı.

Bütün bu gelişmelerin güçlü devlet olmanın alameti olduğuna dikkat çeken Erdoğan, şöyle devam etti:

"Güçlü devlet olurken benim vatandaşım da güçleniyor. Biz göreve geldiğimizde ödediğimiz bu faizlerin dışında enflasyon olarak ne ödüyorduk? Yüzde 30 enflasyondu. Yani cebinizdeki para farkında olmadan eriyordu. Ama şimdi enflasyon nereye geldi? 6,4'e geldi. Bakın nereden nereye. Yani şimdi cebimizdeki para daha güçlü. Satın alma gücü daha fazla. Bu da yeterli değil, daha iyi olacak. Her geçen gün güçlenen Türkiye, bütün bu yatırımları yapıyor."

Konuşmasının ardından Bucak Belediye Başkanlığı binasına geçen Erdoğan'a burada Bucak salebi ikram edildi. Erdoğan, daha sonra Denizli'ye gitmek üzere Isparta Süleyman Demirel Havaalanı'na hareket etti. - BURDUR

Kaynak: CHA