Baz İstasyonuna Tepki Gösteren Vatandaşlar Yargılanıyor! - Haberler
Haberi Paylaş

Baz İstasyonuna Tepki Gösteren Vatandaşlar Yargılanıyor!

Cİhlas Haber AjansıN - Haberler | Güncel
Baz İstasyonuna Tepki Gösteren Vatandaşlar Yargılanıyor!

Adana'nın merkez Sarıçam ilçesinde park içine bir GSM şirketince yerleştirilen baz istasyonuna tepki gösteren mahalle sakinleri yargılanıyor.

Edinilen bilgiye göre, Mehmet Akif Ersoy Mahallesi'ne Sarıçam Belediyesi dinlenme parkı yaptı. Daha sonra ise bir GSM şirketi, üzerinde "Sarıçam Belediye" tabelası bulunan 20 metre yüksekliğinde "gizli baz istasyonu" yerleştirdi.

Mahalle sakinlerinden 250-300 kişi tabela içinde "baz istasyonu" gizlendiğini öğrenince tepki gösterdi. Baz istasyonunun kaldırılmasını isteyen vatandaşlar, buradan yayılan radyasyonun kansere yol açtığını ileri sürdü.

Vatandaşlar, "Mahalle ortasında baz istasyonu istemiyoruz. Bunun için her türlü yasal mücadelemizi vereceğiz. Belediye halk sağlığını hiçe sayamaz." diye tepki gösterdi.

GSM şirketinin şikayeti üzerine Adana 2. Sulh Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı. Bugün görülen duruşmada 9 vatandaş sanık sıfatı ile katılıp ifade verdi. Sanık avukatlarından Yusuf Özer, mahalle halkının demokratik tepki gösterip eylem yaptığını belirterek eylem sırasında herhangi bir yere maddi zarar verilmediğini söyledi. Avukat Bilal Uludağ ise Yargıtay içtihatlarında park alanına baz istasyonu kurulamayacağı kararı olduğunu belirterek, "Mahalleli bu sebeple demokratik tepki göstermiştir. Vatandaşlar, hem mağdur olmuş hem de bunun üzerine dava açılmak suretiyle yeniden mağdur edilmişlerdir." dedi. Duruşma ileri bir tarihe ertelendi.

Baz İstasyonuna Tepki Gösteren Vatandaşlar Yargılanıyor!

Cİhlas Haber AjansıN - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
title