Bayrampaşa'daki Yangının Nedeni Bir Tutuklunun Yatağını Yakması

Bayrampaşa'daki Yangının Nedeni Bir Tutuklunun Yatağını Yakması

İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Aykut Cengiz Engin, Bayrampaşa Cezaevinde, Psikolojik Sorunları Olan Bir Tutuklunun Kendi Yatağını Ateşe Vermesiyle Çıkan Yangında 7 Kişinin Dumandan Etkilendiğini Söyledi.

Bayrampaşa'daki Yangının Nedeni Bir Tutuklunun Yatağını Yakması

İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Aykut Cengiz Engin, Bayrampaşa Cezaevinde, psikolojik sorunları olan bir tutuklunun kendi yatağını ateşe vermesiyle çıkan yangında 7 kişinin dumandan etkilendiğini söyledi.

Engin, cezaevinde saat 18.30 sıralarında, müşahede koğuşunda kalan ve psikolojik sorunları olan bir tutuklunun kendi yatağını ateşe vermesiyle küçük çaplı bir yangın çıktığını söyledi.

Dar bir koridor üzerinde sıralı bulunan diğer müşahede koğuşlarında kalan tutukluların, yangının neden olduğu dumandan etkilendiğini ifade eden Engin, ''Yangını çıkartan tutukluyla birlikte 7 kişi, dumandan etkilenerek hafif şekilde yaralandı. Bu kişiler, kaldırıldıkları hastanelerde tedavi altına alındı'' diye konuştu.

Engin, cezaevinde isyan çıktığı yönündeki haberlerin asılsız olduğunu ifade etti.

Yatağını ateşe vererek yangına neden olan tutuklu Murat Sevinç'in ise vücudunda yanıklar oluştu. Dumandan etkilenen tutuklular Soner Halil, Yılmaz Tetik, Muharrem Baştaş ile Murat Mollaoğlu'nun Vakıf Gureba Eğitim ve Araştırma Hastanesindeki tedavileri sürüyor.

Yine dumandan etkilenen tutuklular Muhittin Ölmez ve Yıldıray Hürkay'ın tedavilerine ise Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesinde devam ediliyor.

Kaynak: AA