Bayrampaşa'da Bir Bina Tedbir Amacıyla Boşaltıldı

Bayrampaşa'da Bir Bina Tedbir Amacıyla Boşaltıldı

Bayrampaşa'da 5 Katlı Bir Bina, Bitişiğindeki İnşaat Çalışmasının Çökme Tehlikesi Yaratabileceği İhtimali Üzerine Tedbiren Boşaltıldı.

Bayrampaşa'da Bir Bina Tedbir Amacıyla Boşaltıldı

Bayrampaşa'da 5 katlı bir bina, bitişiğindeki inşaat çalışmasının çökme tehlikesi yaratabileceği ihtimali üzerine tedbiren boşaltıldı.

Kartaltepe Mahallesi Bilgehan Caddesindeki 5 katlı binanın bitişiğindeki alanda yapılan inşaat çalışması nedeniyle çökme tehlikesi olabileceği yönünde Bayrampaşa Belediyesine ihbarda bulunuldu.

Olay yerine gelen belediye ekipleri, inşaattaki fore kazık çalışması sırasında risk oluşabileceği ihtimali üzerine tedbiren inşaatı durdurarak, yandaki 5 katlı binanın da boşaltılmasına karar verdi.

İnşaatın projeli ve ruhsatlı olduğu, yetkililerce yarın yapılacak değerlendirmenin ardından inşaatın devam edip etmeyeceğine karar verileceği öğrenildi.

Bu arada, binanın boşaltılmasını görüntülemek isteyen AA foto muhabiri Gürsel Eser, inşaatın yanındaki Erk Otomotiv adlı Hyundai bayinin sahibi Ahmet Bursalı tarafından tehdit edilerek, engellenmek istendi. Bu sırada bayi çalışanı Çetin Yordamlı da foto muhabiri Eser'e saldırarak darp etti.

Olay yerine çağrılan polis ekiplerince polis merkezine götürülen tarafların ifadelerine başvuruldu.

Kaynak: AA