Bayramda Toplu Taşıma ve Otoyollar Ücretsiz

Bayramda Toplu Taşıma ve Otoyollar Ücretsiz

Hükümet Sözcüsü Cemil Çiçek Kurban Bayramı'nda Toplu Taşım Araçları Kullanımı ile Köprü ve Otoyol Geçişlerinin Ücretsiz Olacağını Duyurdu.

Bayramda Toplu Taşıma ve Otoyollar Ücretsiz

Hükümet Sözcüsü ve Adalet Bakanı Cemil Çiçek, 30 Aralık'ta arefe gününden başlayarak, 3 Ocak'ta sona erecek Kurban Bayramı'nda belediye toplu taşım araçları ve otoyollarla köprü geçişlerinin ücretsiz kullanılacağını duyurdu.

Çiçek, Bakanlar Kurulu toplantısının ardından yaptığı açıklamada belediyelere bağlı toplu taşım araçlarının, otoyolların ve köprülerin ücretsiz kullanılacağını bildirdi. Çiçek, konuyu görüşen Kurul'un arefe günü olan 30 Aralık 2006'dan bayramın biteceği 3 Ocak 2007 saat 24:00'e kadar toplu taşım araçlarının, otoyolların ve köprü geçişlerinin ücretsiz olması yönünde karar alındığını söyledi.

SUÇ UNSURU İÇEREN SİTELERE "PERDELEME" GELİYOR

Hükümet Sözcüsü Çiçek, bilişim suçları ve çocuk pornosu ile ilgili yeni teknik düzenlemeler içeren yasa teklifinin incelendiğini belirterek internet kafelere denetiminin artmasının yanı sıra, bazı sitelerin teknik olarak engelleneceğini söyledi. Çiçek, toplantıda ağırlıklı olarak internet suçlarıyla ilgili yasal düzenlemenin ele alındığını anlattı. Ulaştırma Bakanlığı tarafından hazırlanan ve internet suçlarının teknik olarak engellenmesini düzenleyen teklifin İçişleri Bakanlığı tarafından incelendiğini belirten Çiçek, bu tasarının sonraki Bakanlar Kurulu toplantısında Meclis'e gönderileceğini kaydetti. "Doğru olanı bu suçların daha başlangıçta önlenmesi" diyen Çiçek, bu düzenlemenin hukuki bir düzenlemeden çok teknik bir düzenleme olduğunu, suç içeren sitelerin "perdelenmesi" esasına dayandığını belirtti.

Çiçek, Bakanlar Kurulu'nda ayrıca, dava yükünden kurtulması ve hukuk üretebilmesi için Yargıtay'ın yapısında değişiklik öngören tasarıyla emniyete mal ve hizmet alımıyla ilgili yasa tasarısının imzaya açıldığını kaydetti.(ANKA)

Kaynak: ANKA