Bayramda Kanlı Pusu: 1 Ölü

Tarlaya Gidenler, Hasımları Tarafından Uzun Namlulu Silahlarla Çapraz Ateşe Tutuldu.

18.11.2010 16:11 | Son Güncelleme: 18.11.2010 16:11
Bayramda Kanlı Pusu: 1 Ölü

Şanlıurfa'nın Birecik İlçesi'nde, bayram ziyaretine gelen yakınlarıyla tarlaya giden 3'ü kardeş 5 kişinin üzerine, daha önce bölgede pusu kuranlar tarafından uzun namlulu silahlar ile ateş açıldı. Saldırıda, 36 yaşındaki Metin Özgenç yaşamını yitirirken 4 kişi ise yaralandı.

Olay, saat 10.00 sıralarında Birecik'e bağlı Diktepe Köyü'nde meydana geldi. İddiaya göre, Süleyman (42), Mehmet (33) ve Müslüm Murat (21) isimli kardeşler, bayram ziyareti için köye gelen enişteleri Metin Özgenç ve akrabaları Ömer Can (33) ile birlikte dolaşmaya çıktı. Evden çıkan 5 kişi, köyün yaklaşık 2 kilometre dışındaki tarlaya gitmek üzere yürümeye başladı.

SİLAHLARLA TARADILAR

Tarlaya yaklaşan 5 kişi, daha önce Murat ailesinin tarla sulama meselesinden dolayı husumetli oldukları iddia edilen Aslan ailesi fertlerine ait tarladan geçtikleri sırada, bölgede daha önce pusu kuran kişiler tarafından çapraz ateşe tutuldu. Birbiri ardına ateşlenen uzun namlulu kalaşnikof silahlardan çıkan mermilere hedef olan 5 kişi kanlar içerisinde yere yığılırken, saldırganlar ise olay yerinden kaçtı. Silah sesleri üzerine araziye gelenler kanlar içerisinde buldukları 5 kişiyi özel otomobiller ile Birecik Devlet Hastanesi'ne götürdü.

KÖYDE GENİŞ GÜVENLİK ÖNLEMİ ALINDI

Hastaneye getirilen yaralılardan Metin Özgenç kurtarılamayarak yaşamını yitirirken, diğer 4 kişinin ise tedavisine başlandı. Hayati tehlikesi bulunan Süleyman Murat ameliyata alınırken, olayı duyan Murat ailesinin çok sayıda yakını ise Birecik Devlet Hastanesi'ne geldi. Burada Metin Özgenç'in öldüğünü duyan yakınları sinir krizi geçirip ağıt yakarken, çok sayıda jandarma ve polis hastane bahçesinde güvenlik önlemi aldı. Murat ailesinin yakınları ve yaralıların ifadeleri doğrultusunda jandarma, saldırıyla ilgili suçlanan Aslan ailesi fertlerinin yakalanması için çalışma başlattı. Öte yandan jandarma, yeni bir saldırı ve çatışma ihtimaline karşı Diktepe Köyü'nde geniş güvenlik önlemi aldı.

Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

Kaynak: DHA

Abone Ol
Google'da Takip Et
Paylaş
Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!
title