Bayramda Havalar Nasıl Olacak?

Bayramda Havalar Nasıl Olacak?

Bayramda Yine Şemsiyeler Açılacak Türkiye'nin Büyük Bölümünde Sağanak Bekleniyor

Bayramda Havalar Nasıl Olacak?

Türkiye'nin önemli bir bölümünde sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde görülecek olan yağışlar, Hatay, Trabzon, Rize ve Hopa çevrelerinde kuvvetli olacak.

Hava sıcaklığı kuzey ve batı bölgelerde 2 ila 4 derece azalırken, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

Rüzgar genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyıları ile zamanla güneydoğu bölgelerimizde güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara ile yağış alan yerlerde yağış anında kuvvetli olarak esecek.

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden yapılan meteorolojik uyarıda, Trabzon, Rize ve Hopa'da bu gün, gece yarısından itibaren yarın saat 06.00'ya kadar, Hatay il merkezi ve ilçelerinde ise saat 7.00-17.00 saatleri arasında gök gürültülü sağanak yağış beklendiği bildirildi.

Uyarıda, yurttaşların ve yetkililerin ani sel, su baskını, sel ve yıldırım düşmelerine karşı dikkatli olmaları istendi.

-BÖLGELERE GÖRE HAVA-

Marmara: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli olarak esecek.

Ege: Parçalı ve çok bulutlu, İç Ege (Afyon, Uşak, Manisa, Kütahya, Denizli) aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

Akdeniz: Parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Hatay çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

İç Anadolu: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra batısı (Ankara, Eskişehir, Çankırı, Konya) kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı olacak.

Batı Karadeniz: Parçalı, zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra iç kesimleri (Bolu, Karabük, Kastamonu, Düzce) ile Sinop, akşam saatlerinden sonra kıyıları (Zonguldak, Bartın ve İnebolu çevreleri) kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

Orta ve Doğu Karadeniz: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Doğu Karadeniz ile Samsun ve Ordu çevreleri sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların gece saatlerinde Trabzon, Rize ve Hopa çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

Doğu Anadolu: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar kuzeyi (Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır, Bingöl, Erzincan, Muş), gece saatlerinden sonra güneyi (Malatya, Elazığ, Tunceli, Bingöl, Bitlis, Şırnak, Van ve Hakkari) aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı.

Güneydoğu: Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden sonra Diyarbakır, Batman ve Siirt çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağış görülecek.(ANKA)