Bayram Haberleri

Bayram haber, Bayram son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Bayram 27.5.2020
Başkan Palancıoğlu personelle bayramlaştı
Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Ramazan Bayramı sonrası belediye personeliyle bayramlaştı.
Bayram 27.5.2020
Düzce'de sokağa çıkma kısıtlamasına uymayan 382 kişiye para cezası uygulandı
Vali Dağlı, 4 günlük sürede kurallara uymayan vatandaşlara ise kanun gereği cezai işlem uygulandığını ifade ederek, şunları kaydetti: "Bayram süresince vatandaşlarımız büyük özveri gösterdi.
Bayram 27.5.2020
14 yaş ve altı çocuklar yeniden sokağa çıktı
Nevşehir Nevşehir'de de serbestlik dolayısıyla sokağa çıkan çocuklar, park ve yeşil alanlarda yoğunluk oluşturdu. Çocuk parklarında oynayıp park çevresinde bisiklet süren 14 yaş ve altı çocuklar, güzel havada keyifli vakit geçirdi. Nevşehir Belediyesi de kentteki çocuk parklarında etkinlik düzenledi. Belediye tarafından hazırlanan üstü açık otobüsle parkları dolaşan, aralarında palyaçoların da bulunduğu ekipler, eğlendirdikleri çocuklara çeşitli hediyeler dağıttı. Kırşehir Kırşehir'de, yeniden sokağa çıkan çocuklar parklarda ve oyun alanlarında gönüllerince eğlenmenin mutluluğunu yaşadı. Mahalle aralarındaki Masal Park, Gazi Parkı, İkizarası Kent Park ve Hılla Parkı'na akın eden çocuklar, ailelerinin gözetiminde oyunlar oynadı. Gazi Parkı'na ağabeyiyle gelip burada bisiklet süren 10 yaşındaki Yakup Koçyiğit, bayramda dışarı çıkamasa da bugün gönlünce eğlenme imkanı bulduğunu belirtti.
Bayram 27.5.2020
Antalya, Muğla, Isparta ve Burdur'da çocuklar güneşli havada gönüllerince eğlendi
Burdur Burdur'da bayram dolayısıyla uygulanan dört günlük sokağa çıkma kısıtlamasının ardından aileleriyle sokağa çıkan 14 yaş altı çocuklar, yeşil alanların keyfini çıkardı.
Bayram 27.5.2020
Van Gölü'nün "incisi"nin zorlu yolculuğu "sessiz" gerçekleşiyor
Kentin bir çok noktasında bulunan ve göç dönemi boyunca yoğunluğun yaşandığı izleme alanları, Ramazan Bayramı'nda uygulanan kısıtlama, piknik ve mesire alanlarının kapatılması nedeniyle boş kaldı.
Bayram 27.5.2020
Trakya'da 14 yaş altı çocuklar park ve yeşil alanlarda eğlendi
Trakya'da, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını tedbirleri kapsamında sokağa çıkmaları kısıtlanan 14 yaş altı çocuklar, bayramın ardından yeniden dışarıda olmanın keyfini yaşadı.
Bayram 27.5.2020
Aydın filesi hareketli
Vestel Venus Sultanlar Ligi ekibi Aydın Büyükşehir Belediyespor'da transfer hareketliliği Ramazan Bayramı'nda da devam etti.
Bayram 27.5.2020
TÜ Eğitim Fakültesinde 5 bölüm uluslararası akredite oldu
Eğitim Fakültesinde 5 lisans programının aynı anda akredite olmasından büyük gurur duyduklarını ifade eden Tabakoğlu, şunları kaydetti: "Eğitim Fakültesi dekanımız değerli Sevinç Hocam, bizlere adı gibi sevinçli bir haber verdi. Eğitim Fakültesindeki beşi bir yerde akreditasyonla çok önemli bir başarıya imza attı. Eğitim Fakültemiz, Türkiye'de hiç bir eğitim fakültesinin cesaret edemediği bir program sayısı ile denetimlere girdi ve bu süreçten alnının akıyla çıktı. Bu dönemde tüm fakültemiz, A'dan Z'ye gözden geçirildi, her anlamda yenilendi, eksikleri tamamlandı, sorunları çözüldü. Özetle fakültemiz ve eğitim kalitesi adına çok önemli kazanımlar elde edildi. Bu gurur hem hocalarımızın hem de kıymetli öğrencilerimizin." Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sevinç Sakarya Maden ise zorlu ve yorucu bir yolculuğun ardından mutlu bir haber aldıklarını, Trakya Üniversitesi ailesine bir bayram hediyesi verdiklerini kaydetti.
Bayram 27.5.2020
(Havadan görüntülerle) KISITLAMA SONRASI ALIŞVERİŞ MERKEZİNE KOŞTULAR: UZUN KUYRUKLAR OLUŞTU (1)
Koronavirüsle mücadele kapsamında Ramazan Bayramını kapsayan 4 gün süren sokağa çıkma kısıtlamasının ardından birçok kişi Esenyurt'ta bulunan bir alışveriş merkezine gitti.
Bayram: Çiftçileri dolu vurduBayram 27.5.2020
Bayram 27.5.2020
Karapınar Belediye Başkanı Yaka personelle bayramlaştı
Karapınar Belediye Başkanı Mehmet Yaka, Ramazan Bayramı sonrasında mesainin ilk gününde belediye personeliyle bayramlaştı.
Bayram 27.5.2020
Başkan Çolakbayrakdar personelle bayramlaştı
Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Ramazan Bayramı sonrası belediye personeliyle bayramlaştı.
Bayram 27.5.2020
Türk Kızılay görevlileri kapı kapı dolaşıp 500 çocuğu sevindirdi
Erzurum'un Oltu ilçesinde Türk Kızılay görevlilerince bayram boyunca 500 çocuğa şeker, bisküvi, çikolata, kek, kol saati ve gözlük dağıtıldı.
Bayram 27.5.2020
Gaziantep gastronomisi "fıstık gibi" döneme giriyor
Bu anlamda Bilim Kurulu'ndan çıkan sonuçlara göre çalışmalara başladıklarını ifade eden Şahin, "Gaziantep adına bayramdan sonra yeni bir dönem başlıyor.
Bayram 27.5.2020
Bünyan Belediye Başkanı Altun, personelle bayramlaştı
Bünyan Belediye Başkanı Özkan Altun, bayram dönüşü ilk mesai gününde belediye personeli ile bayramlaştı.
Bayram 27.5.2020
NE YASAK DİNLEDİLER NE SOSYAL MESAFE: HALAY ÇEKİP TOP OYNADILAR
Olay, dün öğle saatlerinde Esenyurt Namık Kemal Mahallesi'nde meydana geldi. Koronavirüs tedbirleri kapsamında Ramazan Bayramını kapsayan 4 günlük sokağa çıkma yasağına uymayan bir grup sokağa çıkarak halay çekti.
Bayram 27.5.2020
TÜRK-İŞ Mayıs ayı açlık ve yoksulluk sınırını açıkladı
TÜRK-İŞ'in verileri temel alındığında mutfak enflasyonundaki değişimin 2020 Mayıs ayı itibariyle şu şekilde olduğu belirtildi: "Ankara'da yaşayan dört kişilik bir ailenin gıda için yapması gereken asgari harcama tutarı bir önceki aya göre yüzde 2,71 oranında arttı. Yılın ilk beş ayı itibariyle fiyatlardaki artış yüzde 12,74 oranında oldu. Gıda enflasyonunda son on iki ay itibariyle artış oranı yüzde 14,80 oldu. Yıllık ortalama artış oranı ise yüzde 12,82 olarak hesaplandı." 2020 Mayıs ayı itibariyle TÜRK-İŞ hesaplamasına temel alınan gıda ürünlerinin fiyatlarında gözlenen değişime yer verilen açıklamada şunlar kaydedildi: "Süt, yoğurt, peynir grubunda bu ay önemli bir fiyat değişikliği tespit edilmedi. Ancak birçok peynir markasının raflarda yer almadığı görüldü, süt ve yoğurt marka çeşitlerinde de azalma dikkati çekti. Et, tavuk, balık, sakatat, bakliyat ürünlerinin bulunduğu grupta et ve tavuk ile sakatat ürün fiyatları değişmedi. Av mevsiminin artık sona ereceği balığın tezgahlarda çeşidi azaldı ve satışı düştü, çoğu esnaf da dükkan kapattı. Yumurta fiyatı değişmedi. Bakliyat ürünlerinde (kuru fasulye, kırmızı-yeşil mercimek, nohut, barbunya vb.) fiyat artışı bu ay da devam etti. Sebze-meyve fiyatlarında devam eden artışlar mutfak harcamasını bu ay yine olumsuz etkiledi. Sebze-meyve ortalama kilogram fiyatı geçen aya göre yüzde 18,56 oranında artışla 8,36 TL oldu (meyve-sebze ortalama kilogram fiyatı geçen ay 7,05 TL olarak hesaplanmıştı). Sebze ortalama kilogram fiyatı bu ay yüzde 4,91 oranında artışla 7,26 TL olurken, meyve fiyatı-özellikle erik, kayısı, çilek gibi mevsim meyvelerinin pazarda görülmesiyle- artarak ortalamada 10,67 TL'ye yükseldi (geçen ay 7,33 TL olarak hesaplandı). Meyvedeki artış oranı yüzde 45,57 oldu. Hesaplamada bu ay yine 19 sebze ve 9 meyve olmak üzere toplamda 28 ürün dikkate alındı. Hesaplama yapılırken -her zaman olduğu gibi- pazarda yaygın bulunan mevsim ürünleri esas alındı. Araştırmada ürünlerin tek tek ağırlığı yerine harcama sepetindeki meyve-sebze tüketiminin toplam miktarından hareket edildi. Ekmek, pirinç, un, makarna, bulgur, irmik gibi ürünlerin bulunduğu grupta; irmik fiyatındaki artış dışında kayda değer bir fiyat değişikliği görülmedi. Ancak marketlerde un satışının artmış olduğunun belirtilmesi not alındı. Son grup içinde yer alan gıda maddelerinden tereyağı zeytinyağı, ayçiçeği yağı ve margarin fiyatında bu ay yine bir değişiklik olmadı. Açık satılan siyah ve yeşil zeytin ortalama fiyatı arttı. Yağlı tohum (ceviz, fındık, fıstık, ayçekirdeği vb.) ürünlerinin fiyatı -bayram vesilesiyle bazı yerlerde uygulanan indirim nedeniyle- biraz geriledi.
Şu an buradasınız: Bayram Haberleri | Bayram Haber - Haberler - Sayfa 7 - Bayram haberleri, son dakika bayram haber ve gelişmeleri burada. 'Öğrenciler Evden Yarışıyor' etkinliğinin ikinci etap birincileri hediyelerini Başkan Kaplan'dan....
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 29.5.2020 10:50:27. #1.15#
title