Bayrak Ana Sarıkamış Yolunda

Bayrak Ana Sarıkamış Yolunda

'Bayrak Ana' Diye Tanınan Gemlikli Şadiye Bingül, Gelibolu Kaymakamı Adnan Çakıroğlu'ndan Aldığı Bayrağı Sarıkamış Kaymakamı'na Teslim Etmek Üzere Yola Çıktı.

Bayrak Ana Sarıkamış Yolunda

'Bayrak Ana' diye tanınan Gemlikli Şadiye Bingül, Gelibolu Kaymakamı Adnan Çakıroğlu'ndan aldığı bayrağı Sarıkamış Kaymakamı'na teslim etmek üzere yola çıktı.

Geçen yıl Mardin, Urfa, Konya, Antalya ve Çanakkale'ye giderek yetkili birimlere Türk Bayrağı ve her il ve ilçeden almış olduğu hediyeleri götüren 'Bayrak Ana' diye tanınan Gemlikli şair ve yazar Şadiye Bingül, son olarak Orhangazi Kaymakamı Ertan Peynicioğlu'ndan aldığı Türk Bayrağını Gelibolu Kaymakamı Adnan Çakıroğlu'na teslim etti. Çakıroğlu'na ayrıca kendi şiiri 'Çanakkale Geçilmez'i takdim eden Bingül, buradan aldığı Türk Bayrağı'nı da Sarıkamış Kaymakamına götürmek üzere yola çıktı. Şehirler ve ilçeler arasında yaptığı gezilerde notlar da alan ve tarihi bilgiler eşliğinde kitap ve yazı çalışmalarını sürdüren Bingül, Türkiye'nin her iline gitmeyi hedeflediğini söyledi. Bingül, kendisini karşılayan ve hediyeleri kabul eden tüm yetkililere teşekkür ederek, kentler arası barış ve dayanışma turlarını sürdüreceğini sözlerine ekledi.

(HT-OMR) 16.03.2008 20:09 TSİ

Kaynak: İHA