Baykal: "Şaşırtacağız Milleti"

Baykal: "Şaşırtacağız Milleti"

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, 22 Temmuz'daki Genel Seçimde 'Sürpriz' Yaşanacağını Belirterek, 'Türkiye'de Yeni Bir Nabız Atıyor. Millet Yapılan Haksızlıkları Unutmaz. Her Seçimde Bir Sürpriz Vardır. Bu Seçimde de Sürpriz Var. Şaşırtacağız Milleti' Dedi.

Baykal:

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, 22 Temmuz'daki genel seçimde ''sürpriz'' yaşanacağını belirterek, ' 'Türkiye'de yeni bir nabız atıyor. Millet yapılan haksızlıkları unutmaz. Her seçimde bir sürpriz vardır. Bu seçimde de sürpriz var. Şaşırtacağız milleti'' dedi.

Partisinin Sivas mitinginden sonra geldiği Malatya'da Cumhuriyet Meydanı'nda halka seslenen Baykal, Hükümet'in terörle mücadele konusundaki yaklaşımını eleştirerek, Türkiye'nin şehitlerine ağıt yaktığını, ancak Başbakan'ın ve diğer hükümet yetkililerinin miting meydanlarında ''Cumhurbaşkanlığına ağıt yaktığını'' savundu.

''Bu iktidarla devam edilmesi durumunda Türkiye'nin başına çok işler açılacağı'' görüşünü dile getiren Baykal, ''Cumhurbaşkanlığı seçimi konusunu meydanlarda konuşmanın bir yararı olmadığını'' belirtti.

Cumhurbaşkanlığı seçiminin Başbakan Erdoğan açısından ''Yenilgi'' olduğunu ve bunu bir türlü kabul edemediğini ileri süren Baykal, şöyle devam etti:

''Şimdi milleti 'bana 370 milletvekili vermezseniz kriz çıkar' diye tehdit ediyor. Hadi canım sende. Kriz çıkarsa, o krizin altında ilk sen kalırsın. Kriz de çıkmaz. Anlaşırız, uzlaşmayla seçeriz cumhurbaşkanını.''

Erdoğan'ın sözlerine ''Onun üslubuyla yanıt vermek istemediğini'' belirten Baykal, ''Başbakan'ı kendi sözleriyle baş başa bırakalım. O yaralı. Cumhurbaşkanlığı meydan savaşında yaralandı. Şimdi hezeyan içinde oraya buraya sataşıyor'' dedi.

Kaynak: AA