Baykal: Sabah Açılım, Akşam Açılım. Bıktık Artık Bu Laflardan

Baykal: Sabah Açılım, Akşam Açılım. Bıktık Artık Bu Laflardan

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Deniz Baykal, Demokratik Açılıma İlişkin Eleştirilerini Antalya'da Düzenlenen Nar Festivali'nde de Sürdürdü. Baykal, Festivale Gelen Halka, "Memleketin Gidişatıyla İlgili İçinizde Bir Sıkıntının, Bir Kaygının Şekillenmiş Olduğunu Görüyorum." Dedi.

Baykal: Sabah Açılım, Akşam Açılım. Bıktık Artık Bu Laflardan
03.10.2009 23:15 | Son Güncelleme: 03.10.2009 23:15

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Deniz Baykal, demokratik açılıma ilişkin eleştirilerini Antalya'da düzenlenen Nar Festivali'nde de sürdürdü. Baykal, festivale gelen halka, "Memleketin gidişatıyla ilgili içinizde bir sıkıntının, bir kaygının şekillenmiş olduğunu görüyorum." dedi.

"Bu memleket nereye gidiyor?" diye soran CHP lideri, bir takım laflarla insanların birbirine düşürülmek istendiğini ileri sürdü. Baykal, demokratik açılımı kastederek "Nedir bu ortaya çıkan yeni yeni laflar. İnsanlarımız birbirine mi düşürülmek isteniyor. Bu insanlar etnik kimliklerin temelinde ayrıştırılmak mı isteniyor. Nedir bu tartışmalar. Sabah açılım, akşam açılım, öğlen açılım, gece açılım. Bıktık artık bu laflardan. Biz huzur içinde yaşamak istiyoruz." ifadelerini kullandı.

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Antalya'nın Döşemealtı Belediyesi tarafından düzenlenen 6. Nar Festivali'ne katıldı. Baykal'a genel başkan yardımcılarından Onur Öymen, Yılmaz Ateş, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, Döşemealtı Belediye Başkanı Nurettin Tursun ve CHP milletvekilleri eşlik etti.

Döşemealtı halkının yoğun ilgi gösterdiği festivalde konuşan CHP lideri Baykal, Türkiye'yi kimsenin parçalamasına ve bölmesine izin vermeyeceklerini söyledi. "Hiç merak etmeyin, bu kaygılara gerek yoktur." diyen Baykal, şöyle konuştu: "Hepimiz bu gidişatı görüyoruz. Kimsenin bu ülkeyi bölmesine izin vermeyeceğiz. Türkiye birdir bütündür, 'oydu buydu' diye kimsenin ayırmasına izin vermeyeceğiz. Nereden yola çıkarlarsa çıksınlar, hangi yüksek yetkiye sahip olurlarsa olsunlar, kimsenin bu memleketin huzurunu kardeşliğini birliğini bozmasına izin vermeyeceğiz."

Halktan geleceğe güvenle bakmasını isteyen Baykal, Türkiye'ye kurulan tuzakların farkında olduklarını ifade etti. Bu tuzakların hep beraber aşılacağını dile getiren CHP lideri, "Sizden aldığımız güçle aşacağız. Üzerinize oynanan oyunların hepsinin farkındayız. Hiç birisine geçit vermeyeceğiz." diye konuştu.

CHP'nin iktidara yürüyen bir parti olduğunu savunan Baykal, bunu son seçimlerin gösterdiğini ileri sürdü. Türkiye'nin bir dönüşümün eşiğinde olduğunu iddia eden Baykal, şunları söyledi: "İktidar yeterince kaldı. Artık demokrasi işleyecek, iktidar gidecektir. Halk kimi isterse gönderecek, kimi isterse getirecektir."

Baykal, Döşemealtı'nın ilçe olmasından sonra ilk kez CHP'li, sosyal demokrat biri tarafından yönetilmesinin önemini vurgulayarak rantın peşinde değil, halkın peşinde koşan Nurettin Tursun'un ilçe için büyük bir kazanç olduğunu dile getirdi. Döşemealtı'ndaki seçim sonucundan da memnun olduğunu belirten Baykal, CHP'li belediye başkanlarından Nurettin Tursun'a sahip çıkmalarını istedi.

Döşemealtı Belediye Başkanı Nurettin Tursun da, ilçedeki nar üreticisinin ülkeye 5 milyon TL katkı sağladığı kaydetti. Tursun, "Ekonominin temeli tarımdır." dedi. (CİHAN)

Kaynak: CHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Şu an buradasınız: Baykal: Sabah Açılım, Akşam Açılım. Bıktık Artık Bu Laflardan - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 14.7.2020 06:37:56. #1.15#
title