Baykal: "Laik ve Demokratik Cumhuriyet Süreci Devam Ettirmek Önemli Hedeftir"

Baykal: "Laik ve Demokratik Cumhuriyet Süreci Devam Ettirmek Önemli Hedeftir"

Baykal:

ANKARA (ANKA) - CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajda, "30 Ağustos ile başlayan ve Türkiye'nin laik ve demokratik bir Cumhuriyet olmasını sağlayan süreci devam ettirmek, hepimizin yüksek sorumluluk duygusuyla paylaşması gereken en önemli hedeftir" dedi.

"30 ağustos 1922 tarihi yalnız türkiye'yi parçalamak isteyen bir dış saldırının değil, aynı zamanda 200 yıldan beri süren gerileme sürecinin noktalandığı çok önemli bir kırılma noktasıdır" diyen Baykal mesajında şu görüşlere yer verdi:

"Bu zaferi gerçekleştiren Büyük Önder ve Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e ve kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimize minnet ve şükran duyuyoruz.

30 Ağustos Türkiye'nin bağımsızlığını, egemenliğini ve bütünlüğünü sağlamada en önemli başlangıç noktasını oluşturmuştur.

30 Ağustos ile başlayan ve türkiye'nin laik ve demokratik bir Cumhuriyet olmasını sağlayan süreci devam ettirmek, hepimizin yüksek sorumluluk duygusuyla paylaşması gereken en önemli hedeftir. 30 ağustos 1922'nin yarattığı umuda layık olmak ihtiyacı, asker, sivil toplumumuzun her kesimi için devam etmektedir. Bu düşüncelerle Yüce Milletimizin ve Türk Silahlı Kuvvetlerinin 30 Ağustos Zafer Bayramını en içten duygularla kutluyor, esenlikler diliyorum." (ANKA)