Baykal'ın Hedefinde Bu Kez Melih Gökçek Var

Baykal'ın Hedefinde Bu Kez Melih Gökçek Var

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Deniz Baykal, Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin Kaçak Olduğu Gerekçesiyle ODTÜ Binalarını Yıkma Kararı Almasına Tepki Gösterdi: "50 Yıllık Üniversiteyi Yıkacağım Tutturdu. 15 Yıldır Görevde İken Şimdi Yıkacağım Diyor. Annem, 'Allah Akıl, İzan Versin' Derdi. Ben de Allah Akıl, İzan Versin Diyorum" Dedi.

Baykal'ın Hedefinde Bu Kez Melih Gökçek Var

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Deniz Baykal, Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin kaçak olduğu gerekçesiyle ODTÜ binalarını yıkma kararı almasına tepki gösterdi: "50 yıllık üniversiteyi yıkacağım tutturdu. 15 yıldır görevde iken şimdi yıkacağım diyor. Annem, 'Allah akıl, izan versin' derdi. Ben de Allah akıl, izan versin diyorum" dedi.

Bursa'nın Mudanya ilçesinde partisince düzenlenen mitingde halka seslene Baykal, Ak Parti'nin 220 milyar dolar olarak aldığı borcu 500 milyar dolara çıkarttığını ileri sürdü. Başbakan'ın 'CHP, Türkiye'de taş üstüne taş koymadı' yönündeki sözlerini hatırlatan Baykal, "Sen o CHP'nin yaptıklarını sata sata gününü geçiriyorsun" karşılığını verdi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'i eleştiren Baykal, şöyle konuştu: "Herşey bitti. Şimdi Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı, ODTÜ binalarının kaçak olduğunu söyleyip yıkacağını tutturdu. Üniversite binaları 50 yıldır ortada. Kendisi de 15 yıldır görevde iken yıkacağını yeni açıklıyor. Annem, 'Allah, akıl izan versin' derdi. Ben de 'Allah, akıl izan versin' diyorum"

Ülkenin sağlam temeller üzerine kurulduğunu, ve Türkiye'de kimlik sorunu olmadığını ifade eden Baykal, milleti birbirine düşürmek isteyenler olduğunu dile getirdi.

Baykal, Ergenekon soruşturmasıyla ilgili olarak ise şunları kaydetti: "Bu insanları, milletin gözünde mahkum etmek için yalan şeyler ortaya atılıyor. İddianame yok, hakim heyeti yok, duruşma yok, mahkumiyet var. Bu oyuna dikkat edin. Türkiye Cumhuriyeti, muz cumhuriyeti değildir. Biz dünyanın en zor coğrafyasında bin yıldır bağımsız yaşamısız. Bunlar bize vız gelir, vız gider. Hukuk çok önemli. Hukuk toplum düzeninin özü, düzenidir. Kural varsa herşey var. Hukuk, Türkiye'nin çok önemli dayanağı. Hukuk bir yana barıkmış efsane anlatılıyor. Somut iddia ister hukuk. Başbakan, 'Temiz eller' oparsyonu yapacakmış. Gel beraber yapalım. İkimizin dokunulmazlığı kalksın ve temiz eller operasyonunu yapalım. Sen kim, temiz eller operasyonu yapmak kim? Dokunumazlık zırhının arkasına sığınıp, devletin gazetecesini ve generallerini gözaltına almak doğru mu''

Kaynak: CHA