Baykal'ın Açılışında, AK Parti Bayrağı Gerginliği

Baykal'ın Açılışında, AK Parti Bayrağı Gerginliği

Baykal'ın Konuşma Yaptığı Platformun Arkasında Bulunan Apartmanın Üst Katındaki Vatandaşlardan Biri AK Parti Bayrağını Sallamaya Başlayınca Alanda Hareketli Saatler Yaşandı.

Baykal'ın Açılışında, AK Parti Bayrağı Gerginliği

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, İzmir programı çerçevesinde Karşıyaka Belediyesi tarafından yaptırılan üç ayrı tesisi hizmete soktu. Baykal, İsmail Cem Kültür Merkezi'nin açılışında bir konuşma yaptı. Bu sırada Baykal'ın konuşma yaptığı platformun arkasında bulunan apartmanın üst katındaki vatandaşlardan biri AK Parti bayrağını sallamaya başladı. Meydanda toplanan kalabalık, vatandaşa büyük tepki gösterdi. Bazı CHP'li yöneticiler ortalığı yatıştırarak vatandaşların daha büyük tepki göstermesine engel olmaya çalıştı. Tepki üzerine bayrak sallayan vatandaş da AK Parti bayrağını yere bıraktı. Alanda toplanan CHP'liler, "Türkiye laiktir laik kalacak" sloganları atarken, AK Parti bayrağını CHP lideri Baykal da gördü.

Karşıyaka Belediyesi tarafından yaptırılan Latife Hanım Köşkü, Zübeyde Hanım Mahallesi'nde yapılan İsmail Cem Kültür Merkezi ve Dünya Barışı Anıtı'nın açılışı Baykal tarafından yapıldı. İsmail Cem Kültür Merkezi'nin aynı zamanda Cemevi olarak da hizmet vereceği belirtilen merkezde, 500 kişilik toplantı salonu, seminer salonları, kütüphane, düğün salonu, yemekhaneler, misafirhaneler, etüt merkezleri ile ücretsiz anaokulu yer alıyor. Cemevinin ayrı giriş çıkış kapıları ve toplantı salonları bulunuyor.

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, karşıyaka'da Latife Hanım Köşkü ve Anı Evi'nin açılışını da gerçekleştirdi. Atatürk'ün Annesi Zübeyde Hanım'ın son günlerini geçirdiği ve vefat ettiği Latife Hanım Köşkü, Karşıyaka Belediyesi tarafından restore edildi. Bahariye Mahallesi'nde bulunan Latife Hanım Köşkü, tarihi döneme uygun nitelikte dekore edildi. Latife Hanım Köşkü'nde Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen tarafından yapılan Mustafa Kemal Atatürk, annesi Zübeyde Hanım ve eski eşi Latife Hanım'ın balmumu heykelleri bulunuyor. Baykal buradan da yine Karşıyaka ilçesinde yaptırılan Dünya Barışı Anıtı'nın açılışını yaptı. Baykal burada yaptığı konuşmada, "Paris'in Eyfel kulesi varsa İzmir'in de bu büyük anıtı var" dedi. Açılışta sergilenen havai fişek gösterileri açılışı izleyen yüzlerce vatandaş tarafından ilgiyle izlendi.