Baykal, Hükümetin Terör Politikalarını Eleştirdi

Baykal, Hükümetin Terör Politikalarını Eleştirdi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Deniz Baykal, "Türkiye'nin Terörle Mücadelesindeki En Büyük Engel, Bizzat Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'dır" Dedi.

Baykal, Hükümetin Terör Politikalarını Eleştirdi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Deniz Baykal, "Türkiye'nin terörle mücadelesindeki en büyük engel, bizzat Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'dır" dedi.

Edirne'nin Keşan ilçesinde partisince düzenlenen mitingde halka seslenen Baykal, hükümeti eleştirdi. Baykal, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Türkiye'deki terörün Irak'ın kuzeyinden kaynaklandığının farkında olmadığını iddia ederek, "Yani Türkiye'deki terörün oradan beslendiğinin farkında değil. Kökü orada ama dalı burada. Karargah orada, şehit burada. Türkiye'nin terörle mücadelesindeki en büyük engel bizzat Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'dır. Böyle bir başbakan Türkiye'nin başında olduğu sürece,

Türkiye'nin gerekli kararlılığı sergilemesi güçtür. Başbakanın kadroları buna elverişli değildir. Terörü bitirmek için bu hükümeti 22 Temmuz'da indirin" diye konuştu.

Öte yandan Baykal, alanda olduğunu öğrendiği DSP Genel Başkanı Zeki Sezer'i platforma davet etti. Sezer ve Baykal el ele tutuşarak halkı selamladı.

(ÖÇ-AS-OK-Y)