Baykal'dan Erdoğan'a Dokunulmazlık Çağrısı

Baykal'dan Erdoğan'a Dokunulmazlık Çağrısı

Milletvekili Dokunulmazlıklarının Kaldırılması Konusunda Israrını Sürdüren CHP Lideri Baykal'dan Yeni Bir Öneri Geldi.

Baykal'dan Erdoğan'a Dokunulmazlık Çağrısı

Milletvekili dokunulmazlıklarının kaldırılması konusunda ısrarını söyleyen CHP Lideri Baykal'dan yeni bir öneri geldi. Baykal, Başbakan Erdoğan başta olmak üzere AKP kurmaylarının da sık sık dile getirdiği "bütün bürokraside dokunulmazlıkları kaldıralım" önerisine destek verdi. Baykal, bu yönde atılacak her türlü adıma CHP olarak destek vereceklerini söyledi.

CNN Türk'te yayınlana Tarafsız Bölge programına katılan Baykal, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Dokunulmazlıkların kaldırılması konusunda görüşlerini açıklayan Baykal, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın bu konuda verdiği sözü tutmamasını eleştirdi. Kendisinin ve Erdoğan'ın dokunulmazlıkların kaldırılması konusunda milyonlarca insanın önünde söz verdiğini hatırlatan Baykal, Başbakanın sözünde durmaması nedeniyle hayal kırıklığı yaşadığını anlattı.

CHP Lideri Baykal'a, dokunulmazlıklar konusunda, AKP'nin "tüm bürokrasinin dokunulmazlıkları da kaldırılsın" önerisi de hatırlatıldı. Baykal, bu konuda atılacak her türlü adıma destek olacaklarını ilk kez söyledi. Baykal, "Bu konuyu çok önemsiyorum. Getir onları da onları da destekleyeceğim. Eğer onlara bağlıysa. Bütün bürokrasiyi de herkesin kaldıralım. İlk defa söylüyorum. Onlar farklı, onları sen istersen zaten yaparsın. Anayasa değişikliği gerekmiyor onlar için. O yasayla halledilebilecek bir şey. Milletvekili dokunulmazlığı anayasa ile... Ben onun için o talebimi yapıyorum. Burada diyor ki,"bunlar da var' bende "yap onları' diyorum. Şimdi "getir ben de destek vereceğim' diyorum" diye konuştu.

Baykal, "Hem yasal, hem Anayasal değişiklikler hem memurun hem de milletvekillerin, bütün dokunulmazlıkların kaldırılmasına evet diyorsunuz siz?" şeklindeki bir soru üzerine, "Evet" yanıtını verdi. (ANKA)

(ÇAĞ/BÜN)