Baykal'dan 14 Nisan Mitingine 'Yeşil Işık'

Baykal'dan 14 Nisan Mitingine 'Yeşil Işık'

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Cumhurbaşkanlığı Seçimleri Öncesi Atatürkçü Düşünce Derneği Tarafından Organize Edilen ve 14 Nisan'da Ankara'da Gerçekleştirilecek Mitinge, Partililerin de Katılımı Yönünde Kapı Araladı. Baykal, Partisinin Myk Toplantısında, Mitingin CHP Tarafından Düzenlenmediğini Ancak İsteyen Partililerin Katılabileceğini Söyledi.

Baykal'dan 14 Nisan Mitingine 'Yeşil Işık'

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesi Atatürkçü Düşünce Derneği tarafından organize edilen ve 14 Nisan'da Ankara'da gerçekleştirilecek mitinge, partililerin de katılımı yönünde kapı araladı.

Baykal, partisinin bugün gerçekleşen Merkez Yönetim Kurulu toplantısında, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve AKP'nin tepki gösterdiği mitingin CHP tarafından düzenlenmediğini ancak isteyen partililerin de katılabileceğini söyledi. Baykal, 'Bu miting CHP'nin düzenlediği bir miting değildir. Ancak, Türkiye'nin önemli ve etkin sivil toplum örgütleri tarafından gerçekleştirilecek bu mitinge Erdoğan'ın cumhurbaşkanı adaylığını önlemek isteyen CHP'liler hatta milletvekillerimiz de katılabilir' dedi.

Baykal, Erdoğan'ın mitinge 'İş şirazesinden çıktı' diye tepki göstermesini ise, 'Demokrasiye ve insanların gösteri haklarını kullanmasına tahammülsüzlüğünü ortaya koymaktadır. Halkın tepkisinden rahatsızdır, rahatsızlığı gün geçtikçe artmaktadır' diye değerlendirdi. (ANKA)