"Baykal Benden 100 Milyon İstedi" Diyen Bülent Ersoy Mahkum Oldu
Haberler » Güncel » "Baykal Benden 100 Milyon İstedi" Diyen Bülent Ersoy Mahkum Oldu - Haber

"Baykal Benden 100 Milyon İstedi" Diyen Bülent Ersoy Mahkum Oldu

Katıldığı Bir Televizyon Programında Sahne Yasağının Kaldırılması İçin Deniz Baykal'ın Kendisinden 100 Milyon Lira Rüşvet İstediğini Öne Süren Bülent Ersoy, Baykal'a 15 Bin YTL Tazminat Ödemeye Mahkum Oldu.

Katıldığı bir televizyon programında "Şu anda bir partinin genel başkanı olan kişi, sahne yasağımı kaldırmak için benden 100 milyon lira istedi" diyen daha sonra da bu liderin Deniz Baykal olduğunu açıklayan Bülent Ersoy, Baykal'a 15 bin YTL tazminat ödemeye mahkum oldu.


CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın, Bülent Ersoy aleyhine açtığı 300 bin YTL'lik manevi tazminat davasının Ankara 16. Asliye Hukuk Mahkemesi'nde görülen bugünkü duruşmasından karar çıktı. Mahkeme, Bülent Ersoy'un, Baykal'a yasal faiziyle birlikte 15 bin YTL manevi tazminat ödemesine karar verdi.


OLAYIN GELİŞİMİ


Deniz Baykal'ın dava açmasına yol açan süreç şöyle gelişti:


Show TV'de yayınlanan Can'lı Hayat programında hayatını anlatan Ersoy, "Şu anda bir partinin genel başkanı olan kişi, sahne yasağımı kaldırmak için benden 100 milyon lira istedi" dedi. Bu açıklama üzerine DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar söz konusu liderin kendisi olmadığını belirtti ve söz konusu liderle ilgili olarak "sağ parti lideri olduğunu söyleyemem" dedi. Bu açıklama sonrasında Deniz Baykal, Bülent Ersoy'un sahne yasağını kaldırmak için kendisini aradığını, sadece 2 dakika telefonla konuştuğunu, paranın lafının dahi edilmediği açıklaması yaptı. Baykal'ın açıklaması sonrasında, Bülent Ersoy basın toplantısı düzenleyerek şunları dile getirdi:


ERSOY BASIN AÇIKLAMASI YAPTI


"Deniz Bey ile Ankara'da bir ofiste görüştük. Bir Cuma günü, saat 14.00'te görüştük. Deniz Bey'in üzerinde gri bir takım vardı. Bu kadar ayrıntıyı hatırlıyorsam, bugünün 1 trilyonu eden 100 milyon istediğini de hatırlayabilirim. Ben görüşmeye çek defterimle birlikte gittim. Eğer Deniz Bey bana sahne yasağımın kaldırılması yönünde garanti verseydi ben 100 değil, 200 milyon lira vermeye bile razıydım. Zaten ben o parayı sahneye çıktıktan sonra nasıl olsa telafi edebilirdim."


İNCİ BABA ARACILIK ETTİ


Ersoy, aynı basın toplantısında gazetecilerin soruları üzerine, görüşmesi için randevuyu yeraltı dünyasının o dönem önemli isimlerinden olan İnci Baba'nın aldığını söyledi. Baykal'la görüşmede yanlarında söz yazarı Mehmet Yüzüak'ın da olduğunu belirten Bülent Ersoy, "Deniz Baykal benden rüşvet istedi" şeklinde açıklama yapmadığını vurguladı, dile getirilen 100 milyon liranın avukatlık için mi? yoksa sahne yasağının kalıdırılması için çeşitli kişilere dağıtılmak için mi? kullanılacağını bilmediğini söyledi. (ANKA)

Kaynak: ANKA

Manşet

Haberler