Baykal: Asıl Mucize Çiftçinin Nasıl Ayakta Kaldığı

Baykal: Asıl Mucize Çiftçinin Nasıl Ayakta Kaldığı

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, 'Futbol Takımının Mucizesini Bırak da Türkiye'de Çiftçinin Nasıl Ayakta Kaldığına Bir Bak; Asıl Mucize O' Dedi.

Baykal: Asıl Mucize Çiftçinin Nasıl Ayakta Kaldığı

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, ''Futbol takımının mucizesini bırak da Türkiye'de çiftçinin nasıl ayakta kaldığına bir bak; asıl mucize o'' dedi.

Bilecik'in Bozüyük Organize Sanayi Bölgesinde bir fabrikaya helikopterle gelen Baykal'ı, partililer karşıladı. Baykal, daha sonra Cumhuriyet Halk Evi'nin açılışını yaptı.

Daha sonra Cumhuriyet Meydanı'nda vatandaşlara hitap eden Baykal, gübre fiyatının bir yılda yüzde 150, mazotun yüzde 70 zamlandığını belirterek, buna karşın çiftçinin ürününün artmadığını söyledi.

CHP lideri, ''böyle bir ortamda çiftçinin ayakta kalmasının mucize olduğunu'' savunarak şöyle konuştu:

''Avrupa Futbol Şampiyonası'nda Milli Takım'ımız son dakikalarda gol attı. Çok büyük başarılar sağladı. Hepimiz çok mutlu olduk. Ona mucize diyorlar. Futbol takımının mucizesini bırak da Türkiye'de çiftçinin nasıl ayakta kaldığına bir bak; asıl mucize o. Esnafın ayakta kalması da mucize.''

Emeklilerin de güç koşullar altında yaşam mücadelesi verdiğine dikkat çeken Baykal, ironi yaparak, ''Bence en rahat kesim emekliler! Yıl başında enflasyon yüzde 4 olacak dediler. Emekliye yüzde 4 zam verdiler. Bu yüzde 4'leri kim hesap ediyor, hangi malları dahil ediyorlar? Şimdi kendileri dahi yüzde 10'un üzerinde olacağını resmen kabul ettiler. Versene şimdi emekliye hakkı olan enflasyon payını''dedi.

Deniz Baykal, ''Başbakan milletin yaşadığından başka bir İslamiyetten bahsediyor. Senin kafanda başka bir İslamiyet mi var? Biz yaşadığımız İslamiyet ile iftihar ediyoruz. Çek elini İslamiyetin üzerinden'' dedi.