Baykal: 'Aramıza Nifak Sokmak İsteyenler Var'

Baykal: 'Aramıza Nifak Sokmak İsteyenler Var'

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Deniz Baykal, 'Aramıza Nifak Sokmak İsteyenler Var' Dedi.

Baykal: 'Aramıza Nifak Sokmak İsteyenler Var'

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Deniz Baykal, ''Aramıza nifak sokmak isteyenler var'' dedi.

CHP Genel Sekreteri Mehmet Sevigen ile birlikte Batman'dan helikopterle, Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesine bağlı Beşağaç köyüne gelen Baykal, burada taziye ziyaretinde bulundu.

Köy meydanında toplanan vatandaşların Ramazan Bayramı'nı kutlayan Baykal, yaşanan terör saldırılarını şiddetle kınadığını söyledi.

Bir süre önce yaşanan acı olayın derin üzüntüsü içinde olduğunu kaydeden Baykal, ''Sadece siz değil bütün Türkiye, 72 milyon sizin şehitlerinin acısını yaşıyor. Bayramın birinci gününde hem size baş sağlığı dilemek, hem de bayramınızı kutlamak için buraya geldim'' dedi.

Memleketin doğusu, batısı, kuzeyi ve güneyinin bir bütün olduğunu belirten Baykal, ''Acıda, sevinçte sizinle beraberiz. İnşallah memleketimiz sizin sayenizde bu çatışmalı günleri geride bırakacaktır. Yaşadığınız acılar boşa gitmeyecektir. İnşallah, memleketimiz huzura kavuşacak. Herkesin kardeşçe yaşadığı bir ortamı göreceğiz. Hepimiz bir milletin parçasıyız. Bin yıldır birlikte kardeşçe yaşadık. Aramıza nifak sokmak isteyenler var. Bu geçmişte de olmuştur gelecekte de olacaktır. Bu tuzağa düşmememiz lazım. Bunlara fırsat vermememiz lazım''diye konuştu.

''Kardeşliğimizi kimsenin bozmasına izin vermeyelim'' diyen Baykal, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Bakın çevremizde neler oluyor. Irak'a ve diğer ülkelere bir bakın. Kardeş kavgası, mezhep kavgası onları birbirine düşürdü. Dışardan bu oyunu kuranlar, parmaklayanlar var. Türkiye bu oyunlara, bu tezgahlara gelmemeli. Bu tuzaklara düşmeyelim. Herkesin kökü, kökeni vardır. Bunların bizim başımızın üzerinde yeri var. Bin yıldır bu anlayışla geldik, böylede gideceğiz. Devletimiz size sahip çıkacaktır.''

Baykal ve Sevigen, daha sonra helikopterle Beşağaç köyünden ayrılarak, Batman'a hareket etti.

Kaynak: AA