Baykal: AKP Geriliyor, CHP Güçleniyor

Baykal: AKP Geriliyor, CHP Güçleniyor

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, 'AKP'nin Çok Ciddi Şekilde Gerilemekte Olduğunu Görüyorum. AKP İktidarı Toplumun Çok Değişik Kesimlerinin Tepkisini Çekmeye Başlamıştır' Dedi.

Baykal: AKP Geriliyor, CHP Güçleniyor

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, ' 'AKP'nin çok ciddi şekilde gerilemekte olduğunu görüyorum. AKP iktidarı toplumun çok değişik kesimlerinin tepkisini çekmeye başlamıştır'' dedi.

NTV'de katıldığı programda Baykal, AK Partinin çok ciddi bir oy kaybı içine gireceğini öne sürerek, "Hemen hemen hiçbir seçim çevresinde AKP son seçimde çıkardığı milletvekilini çıkaramaz haldedir. CHP çok ciddi bir destekle daha güçlü bir şekilde bu seçimden çıkacaktır. Pek çok seçim çevresinde 1. siyasi parti konumuna gelecektir. Türkiye'nin AKP karşısındaki tavrı seçimden sonra artık hiç kimsenin inkar edemeyeceği net bir şekilde ortaya çıkacaktır. Ve parlamentoda 2'den fazla siyasi parti yer alacaktır diye düşünüyorum. CHP güçleniyor, AKP geriliyor ve parlamentoda da 3 siyasi parti gözüküyor" dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'la canlı yayında tartışmaya hazır olduğunu belirten Baykal, bunun demokrasinin gereği olduğunu söyledi. Böyle bir tartışma teklifini kendisinin şimdiden kabul ettiğini ancak Erdoğan'ın böyle bir tartışmaya katılmak istemediğini söyleyen Baykal,''Halkın sorusundan kaçılabilir mi, halkın sorgulamasından, böyle bir sorgulamadan kaçılabilir mi? Başbakan neyi konuşmak istemiyor, neden kaçıyor? İşte bu içinde bulunduğumuz durumu gösteriyor. Bu yarım demokrasi'' dedi.