Bayındırlık ve İskan Bakanı Demir: Önümüzdeki Dönemde Yasal Düzenlemeleri Yapacağız

Bayındırlık ve İskan Bakanı Demir: Önümüzdeki Dönemde Yasal Düzenlemeleri Yapacağız

AK Parti Samsun İl Başkanlığı'na Gelen Bayındırlık ve İskan Bakanı Mustafa Demir, Yeni Dönemde Çoğu Yasal Düzenleme İçeren Önemli Çalışmalar Yapacaklarını Söyledi.

Bayındırlık ve İskan Bakanı Demir: Önümüzdeki Dönemde Yasal Düzenlemeleri Yapacağız

AK Parti Samsun İl Başkanlığı'na gelen Bayındırlık ve İskan Bakanı Mustafa Demir, yeni dönemde çoğu yasal düzenleme içeren önemli çalışmalar yapacaklarını söyledi. Bayındırlık ve İskan Bakanlığı'nın sorumluluk alanının teknik detay içeren konular olduğunu ifade eden Demir, bakanlık birimlerinden detaylı brifing almasının ardından çalışmalara başlayacağını kaydetti.

Bakan olarak yapmayı planlandığı projeler hakkında bilgi veren Demir, "3-4 hafta sonra yakın orta ve uzun vadede plan ortaya koyacağız. Bunlar daha çok yasal düzenlemeler anlamında olacak. İçerik olarak yapı denetimi, imar kanunu, kıyı kanunu, kentsel dönüşüm, planlama yetkileri, planlama çalışmaları, yapı malzemesi üretimi ve denetimi, onların piyasada kullanımlarının denetlenmesi, mühendislik meslek yasaları kanunu gibi konusunda çalışmalarımız olacak. Özellikle Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü'müzün daha etkin ve verimli çalışması için gayret sarfedeceğiz. Önümüzdeki dönem fırsat buldumuzda bunların tamamını bitirmeyi düşünüyoruz. Bayındırlık ve İskan Bakanlığımızı Dünya'da 16 büyük ekonomiye sahip 10 ülke arasına girecek olan Türkiye'nin fiziksel planlaması ve fiziksel yapılaşması noktasındaki bir bakanlığa dönüşmesi hedefimiz olacaktır."dedi. Bakan demir, Anneler Günü sebebiyle tüm annelerin 'Anneler Günü'nü de kutladı. (CİHAN)