Son dakika: Bayburt Üniversitesine yeni bölüm ve programlar açıldı

Son dakika: Bayburt Üniversitesine yeni bölüm ve programlar açıldı

Son dakika: Bayburt Üniversitesine yeni bölüm ve programlar açıldı
Anadolu Ajansı / Beşir Kelleci - Haberler | Güncel

Son dakika haberleri... Bayburt Üniversitesine yeni bölüm ve programlar açıldığı bildirildi.

Bayburt Üniversitesine yeni bölüm ve programlar açıldığı bildirildi.

Üniversiteden yapılan açıklamaya göre, yeni akademik yılda bölgenin ekonomi, sağlık, sanat ve kültürel yapısına katkı sağlayabilecek öğrencilerin yetiştirilmesi amacıyla Uygulamalı Bilimler Fakültesi bünyesinde Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü, Gastronomi ve Mutfak Sanatları Anabilim Dalı, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu bünyesinde ise Çok Boyutlu Modelleme ve Animasyon Programı açıldı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Rektör Prof. Dr. Selçuk Coşkun, yeni bölümlerin üniversite ve Bayburt'a hayırlı olması temennisinde bulunarak, şunları kaydetti:

"Ön lisans, lisans ve lisansüstü düzeyde açılan bütün yeni program ve bölümlerimiz, Bayburt Üniversitesinin hızlı büyümesinin ve durmayan gelişiminin bir göstergesidir. Var olan bölüm ve programlarımız ile yeni açılan bölüm ve programlarımızla şehrimizin, bölgemizin ve ülkemizin, alanlarında tam donanımlı yetişmiş yeni bireyler kazanmasına imkan sağlamayı hedefliyoruz."

Kaynak: Anadolu Ajansı / Beşir Kelleci

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title