Bayburt: Bayburtlu Şampiyon Boksör Ödüllendirildi

Fas'ın Agadir Kentinde 7-17 Eylül 2006 Tarihleri Arasında Yapılan 19. Dünya Gençler Boks Şampiyonası'nda Üçüncü Olarak Türkiye'ye Bronz Madalya Kazandıran Milli Boksör Murat Beyazıt, Bayburt Valisi Musa Küçükkurt Tarafından Ödüllendirildi.

Bayburt: Bayburtlu Şampiyon Boksör Ödüllendirildi

Fas'ın Agadir kentinde 7-17 Eylül 2006 tarihleri arasında yapılan 19. Dünya Gençler Boks Şampiyonası'nda üçüncü olarak Türkiye'ye bronz madalya kazandıran milli boksör Murat Beyazıt, Bayburt Valisi Musa Küçükkurt tarafından ödüllendirildi.

Gençlik Spor İl Müdürü Hatice Yazgan, Boks İl Temsilcisi Yaşar Çınar ve Antrenör Seyfullah Dumlupınar'dan oluşan heyet, Vali Musa Küçükkurt'u makamında ziyaret etti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Musa Küçükkurt, "11 milli boksörümüz var. Gençler kategorisinde bulunan boksörlerimizden 3 tanesi, önümüzdeki yıl Olimpiyat Milli Takımı aday kadrosunda. İnşallah bu takıma alınacaklar ve başarıları ile bizlerin göğsünü kabartacaklar. Sadece boksta değil, eğitimde de ilimizin başarısı ortada. Bir ildeki başarı tek bir konuda değil, tüm alanlarda yaşam kalitesinin yükseltilmesi ile kazanılabilir. İlimizdeki bu tür başarılar, burada yaşayan insanların morallerinin daha üst seviyelere çıkmasını sağlar. Murat kardeşimizi az önce söylediğim çerçeve içerisinde tebrik ediyorum. Ülkemiz ve ilimiz için çok büyük bir başarı elde etti, onu canı gönülden tebrik ediyorum. Bu tür başarılar, İlimiz için, ülkemiz için iftihar verici işlerdir. Spordaki başarı, uluslararası bir başarı, gözardı edilmeyecek bir başarıdır" dedi.

Konuşmanın ardından Vali Musa Küçükkurt, başarılarından dolayı milli boksör Murat Beyazıt'a yarım Cumhuriyet altını ve bir plaket, alınan bu başarıda emeği geçen Gençlik Spor İl Müdürü Hatice Yazgan, Antrenör Seyfullah Dumlupınar ve Boks İl Temsilcisi Yaşar Çınar'a da birer plaket verdi.

Kaynak: İHA