Bayburt: Basın Kartları Komisyonu Üyeleri, Vali ve Belediye Başkanını Ziyaret Etti

Bayburt: Basın Kartları Komisyonu Üyeleri, Vali ve Belediye Başkanını Ziyaret Etti

Bayburt'ta Toplanan Basın Kartları Komisyonu Üyeleri, Bugün Bayburt Valisi Musa Küçükkurt ile Bayburt Belediye Başkanı Bekir Çetin'i Ziyaret Etti.

Bayburt: Basın Kartları Komisyonu Üyeleri, Vali ve Belediye Başkanını Ziyaret Etti

Bayburt'ta toplanan Basın Kartları Komisyonu üyeleri, bugün Bayburt Valisi Musa Küçükkurt ile Bayburt Belediye Başkanı Bekir Çetin'i ziyaret etti.

Vali Musa Küçükkurt, ziyarette komisyon üyelerine Bayburt'u tanıtan bir sunum yaptıktan sonra, "1989 yılında vilayet olan, Türkiye'nin en genç ve küçük vilayetinde sizleri aramızda görmenin ve bu önemli toplantıyı ilimizde yapmanızın mutluluğunu yaşamaktayız. Ekonomik anlamda gelişimini henüz tamamlamamış olan ve çok göç veren ilimizde valilik olarak yaptığımız çalışmalar ve Avrupa Birliği'ne sunduğumuz projeler ile ciddi bir gelişme ve göçü tersine döndürme çabası içindeyiz. 11 vilayetin bulunduğu düzey 2 illerinin Avrupa Birliği'ne sundukları projelerden küçük olan ilimiz inanılmazı başardı ve 5 bin 38 Euro'luk 27 projemiz kabul edildi. Bu projeler Bayburt'un makus talihini değiştirecek ve yaşayanların yüzünü güldürecek projelerdir" diye konuştu. Bayburt Valisi Musa Küçükkurt, daha sonra Basın Kartları Komisyonu üyelerine Bayburt'u tanıtan kitaplar hediye etti.

Komisyon üyelerinin belediyeyi ziyareti sırasında Başkan Bekir Çetin de, Bayburt'un Türkiye'nin en küçük illerinden biri olduğunu belirterek, Basın Kartları Komisyonu üyelerini Bayburt'ta ağırlamaktan dolayı mutluluk duyduklarını söyledi. Başkan Çetin, "Basın, her oluşan ve sorun teşkil eden konuları ve tüm toplumun bilmesi gereken konuları halkımıza aktarımdaki yönüyle çok önemli bir kurumdur. Bu nedenle yerel ve yaygın medyanın güçlenmesi gerekir" dedi.

Basın Kartları Komisyonu Başkanı ve İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erol Akıncılar ise, "Siyasi iktidarlar, maalesef basına pek sıcak bakmıyor. Türkiye'de bu gerçekle basın ve basında çalışanlara gereken değer verilmiyor" diye konuştu.

Kaynak: İHA