Bayburt 5. Tuzlu Festivali Herfene ile Sona Erdi

Bayburt 5. Tuzlu Festivali Herfene ile Sona Erdi

Bayburt Keskin Group'un Düzenlediği 5. Tuzlu Festivali Modifiye Araba Yarışması, Ödül Töreni ve Herfene ile Sona Erdi.

Bayburt 5. Tuzlu Festivali Herfene ile Sona Erdi

Bayburt Keskin Group'un düzenlediği 5. Tuzlu Festivali Modifiye Araba Yarışması, ödül töreni ve herfene ile sona erdi.

Bayburt'un Değirmencik Köyü'nde yapılan festivale Bayburt Valisi Kerem Al, Erzurum Valisi Sami Bulut, İçişleri Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanı Halil Yılmaz, Cumhuriyet Başsavcısı Mithat Kutanoğlu, Belediye Başkanı Bekir Çetin ve kurum amirleri ve halk katıldı.

Modifiye araç yarışmasıyla başlayan festival konuşan Baykes Tuğla Fabrikası Genel Müdür Yardımcısı Ali Haydar Karabacak, "Dünyanın 15 ülkesinde otomotiv sektöründe lastik ve jant üretimi yapmaktayız. Bu sayede Keskin Grup bünyesinde 500 insanımıza istihdam sağlamaktayız. Ürülerimizin kalitesi satesinde otomotiv sektöründe adından çokça söz ettiren büyük markalar haline geldik. Bu markalar Keskin, Mam, Syron ve Herse'dir" dedi.

Bayburt kültürünü şirketlerinde ve ürünlerine yansıttıklarını söyleyen Karabacak, "İsimleri şirketimiz kuruları olan Ulvi Keskin ve Abdurrahman Keskin'in soyadlarından Keskin markası, doğup büyüdükleri yer olan Bayburt'a bağlı Mam Köyü olan Mam Markası ve Bayburt'un yöresel yemeklerinden olan Syron(ziron) ve Herse markasıdır" diye konuştu.

Festivalle, amaçlarının birlik beraberliği sağlamak olduğunu söyleyen Karabacak, "Tuzlu Su Festivaliyle yöremiz ve dışarıda olan insanlarımızı bir araya toplayarak birlik,beraberlik içinde kaynaşmayı sağlamayı ve yöresinden söz ettirerek ekonomik katkı sağlamayı hedeflemekteyiz" dedi.

İstihdam alnında kendi elemanını yetiştirmek için Keskin Business Akademi'yi kurduklarını söyleyen Ali Haydar Karabacak, kendi elemanlarını yetiştirerek iş dünyasına hazırladıklarını ifade etti.

Kros, bisiklet, satranç, boks, karete dallarında dereceye girenlere ödül veren Vali Kerem Al ise Keskin Grubu tebrik etti. Vali Al, "Bayburt'ta şunu gözlemledim. Bayburt'ta göç fazladır ama, sılayla gurbet arasında köprüler sağlamdır.Keskin Grup Almanya'ya bir işçi çocuğu olarak giden gençlerin başarısını öyküsüdür. Bu başarılarılarını Bayburtla da paylaşıyorlar. Bu türlü festivallerle dayanışmaya, kaynaşmaya katkı sağlıyorlar.Kendilerini tebrik ediyorum" dedi.

Vali Kerem Al, 12 kez Türkiye şampiyonu olan Avrupa Şampiyonu, Dünya 2.'si Boksör Onur Şipal'i ayrıca tebrik etti. Al, Pekin olimpiyatlarında Türkiye'yi temsil edeceği için Şipal'e başarılar diledi.

Bayburt Belediye Başkanı Bekir Çetin,Erzurum Belediye Başkanı Sami Bulut, İçişleri Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanı Halil Yılmaz,Başsavcı Mithat Kutanoğlu, Keskin Grup kurucuları Ulvi Keskin ve Abdurrahman Keskin yarışmalarda dereceye girenlere plaket ve ödüllerini verdiler. Ödül töreninden sonra TRT sanatçıları Sevilay Undu ve Fatih Koçak türkü söyledi. Tören Bayburt Lisesi Halk Oyunları ekibinin sunduğu folklör gösterisi ile sona erdi.