Bayanlar Hentbol Süper Ligi Karşılaşmalarında Olaylar Çıktı

Sivas'ta Oynanan Bayanlar Hentbol Süper Ligi'nde, Sivas Eğitimspor-kastamonuspor Maçının Son Dakikalarında, Bir Taraftarın Konuk Ekibin Antrenörü Şenel Sabri Ozan'a Sözlü ve Fiili Saldırıda Bulunmasının Ardından Olaylar Çıktı. Olaylar Tribüne Yansıyınca Taraftar ile Polis Arasında Arbede Yaşandı. Olaylarla İlgili 2 Kişi Gözaltına Alındı.

Bayanlar Hentbol Süper Ligi Karşılaşmalarında Olaylar Çıktı

Sivas'ta oynanan Bayanlar Hentbol Süper Ligi'nde, Sivas Eğitimspor-Kastamonuspor maçının son dakikalarında, bir taraftarın konuk ekibin antrenörü Şenel Sabri Ozan'a sözlü ve fiili saldırıda bulunmasının ardından olaylar çıktı. Olaylar tribüne yansıyınca taraftar ile polis arasında arbede yaşandı. Olaylarla ilgili 2 kişi gözaltına alındı.

Bayanlar Hentbol Süper Ligi'nin 2. haftasında Sivas Eğitimspor ile Kastamonu Gençlik Merkezi Spor, Karşıyaka Demirspor Tesisleri'nde karşı karşıya geldi. Maçın 56. dakikasında Kastamonu Gençlik Merkezi Spor'un kazandığı 7 metre atışı sonrasında, konuk ekibin yedek kulübesinin üstündeki tribünden bir taraftar ile Kastamonu Gençlik Merkezi Spor Antrenörü Şenel Sabri Ozan arasında sözlü tartışma çıktı. Taraftarın, bir anda tribünden sarkarak Ozan'a tekme atmasından sonra tribün de karıştı. Taraftar ile

polis arasında bir süre arbede yaşanırken, Sivas Eğitimspor kaptanı Süheyla Kurt'un babası ve kulübün yöneticisi olduğu bildirilen Abdurrahman Kurt ile sporcunun ağabeyi Ozan Kurt gözaltına alındı.

Maçın hakemleri tarafından ara verilen karşılaşma, seyircinin tribünleri boşaltmasının ardından devam etti. 4 dakikası seyircisiz oynanan karşılaşma, konuk ekibin 29-27 üstünlüğü ile sonuçlandı.

(İG-EYB-OK-S)