Bayanlar Euroleague All-Star nefesleri kesti

Avrupa Karması (111): Celine Dumerc 3 (6 asist), Marta Fernandez 4 (2 ribaund), Becky Hammon 17 (2 ribaund, 1 asist), Gorbunova 3 (4 ribaund, 2 asist), Dalma Ivanyi 2 (4 ribaund, 1 asist), Tatiana Shchegoleva 6 (2 ribaund, 2 asist), Elisa Aguilar 6 (4 ribaund, 2 asist), Maria Stepanova 16 (14 ribaund, 1 asist), Anna Wauters 7 (5 ribaund, 1 asist), Amaya Valdemoro 25 (2 ribaund, 1 asist), Nevriy...

Bayanlar Euroleague All-Star nefesleri kesti

Avrupa Karması (111): Celine Dumerc 3 (6 asist), Marta Fernandez 4 (2 ribaund), Becky Hammon 17 (2 ribaund, 1 asist), Gorbunova 3 (4 ribaund, 2 asist), Dalma Ivanyi 2 (4 ribaund, 1 asist), Tatiana Shchegoleva 6 (2 ribaund, 2 asist), Elisa Aguilar 6 (4 ribaund, 2 asist), Maria Stepanova 16 (14 ribaund, 1 asist), Anna Wauters 7 (5 ribaund, 1 asist), Amaya Valdemoro 25 (2 ribaund, 1 asist), Nevriye Yılmaz 8 (3 ribaund), Eva Viteckova 14 (2 ribaund)

Dünya Karması (86): Janel McCarville 6 (4 ribaund), Lindsay Whalen 8 (5 ribaund, 1 asist), Cappie Pondexter 24 (2 ribaund, 2 asist), DeLisha Milton 18 (7 ribaund, 1 asist), Chamique Holdsclaw 6 (5 ribaund, 1 asist), Nichole Ohlde 4 (3 ribaund, 1 asist), Sue Bird (1 asist), Nyesha Sales 5 (2 ribaund), Jessica Dickson (2 ribaund), Diana Taurasi 8 (2 ribaund, 2 asist), Iciss Tillis 2, Lauren Jackson 5 (6 ribaund, 2 asist)

1. Periyot: 28-22

2. Periyot: 28-22

3. Periyot: 29-17

4. Periyot: 26-25

ıÜüRusya'nın Moskova şehrinde gerçekleştirilen Euroleague Bayanlar All-Star maçında Dünya Karması'nı (Rest of the World) 111-86'lık skorla yenen Avrupa Karması kazandı.

All-Star maçının "En Değerli Oyuncusu" ödülüne CSKA Moskova'lı Amaya Valdemoro layık görüldü. Valdemoro 25 sayı ile maçın en skorer oyuncusu olurken Avrupa Karması'nın aldığı galibiyette önemli rol oynadı.

Ülkemizi Bayanlar Euroleague'de temsil eden Fenerbahçe'de, Cappie Pondexter Dünya Karması'nda, Nevriye Yılmaz ise Avrupa Karması'nda mücadele etti.

Avrupa Karması'nda ilk beşte başlayan Nevriye Yılmaz 20 dakika süre alırken, mücadeleyi 8 sayı, 3 ribaund ile tamamladı.

Dünya Karması'nda ilk beşte başlayan Cappie Pondexter ise 24 dakika süre aldığı maçta 24 sayı, 2 ribaund ve 2 asistlik performans sergiledi. ABD'li oyuncu Dünya Karması'nın da en skorer oyuncusu oldu.

Mücadeleye Diana Taurasi'nin üçlüğü ile başlayan Dünya Karması, karşısında ilk basketini Nevriye Yılmaz ile bulan Avrupa Karması, milli oyuncunun serbest atış çizgisinden ürettiği sayılarla 4-3 önde geçti. Dünya Karması Cappie Pondexter'ın üçlüğü ile öne geçse de Valdemoro ve Nevriye Yılmaz ile basketler bulan Avrupa Karması skoru 9-6'ya getirdi. Whalen ve Milton ikilisi ile etkili olan Dünya Karması karşısında Valdemoro, Shchegoleva ve Wauters ile sayılar bulan Avrupa Karması farkı da açtı (25-18). Dünya Karması, Cappie Pondexter ile bulduğu sayılarla farkı eritmeye çalışsa da, Avrupa Karması ilk periyodu 28-22 önde tamamladı.

İkinci periyoda Viteckova'nın üçlüğü ile başlayan Avrupa Karması, Shchegoleva'nın turnikesi ile farkı 13'e çıkardı. Doğum gününü kutlayan Ohlde ve Whalen ile farkı tek hanelere indiren Dünya Karması skoru da 37-28'e getirdi. Ancak Nevriye Yılmaz ve Maria Stepanova ile üstünlüğünü koruyan Avrupa Karması ilk yarının son 3:26 dakikasına 45-32'lik skorla girdi. Dünya Karması, Lauren Jackson ve Cappie Pondexter ile sayılar bulsa da, Valdemoro, Becky Hammon ve Maria Stepanova ile basketler üreten Avrupa Karması ilk yarıyı 56-44 önde tamamladı.

İkinci yarıya Valdemoro'nun basketi ile başlayan Avrupa Karması, McCarville ve Taurasi'nin sayılarına, Fernandez ve Shcegoleva ile karşılık verdi ve 23. dakikayı 66-51'lik skorla geçti. Stepanova ve Dumerc'in de devreye girmesiyle birlikte farkı açmaya devam eden Avrupa Karması 25. dakikasına 75-54 önde girdiği karşılaşmanın son 10 dakikasına da 85-61'lik skorla girdi.

Final periyoduna Wauters'ın sayıları ile başlayan Avrupa Karması, Becky Hammon ve Veldemoro'nun de katkısıyla üstünlüğünü korudu. Dünya Karması, Whalen ve Pondexter ile sayılar bulsa da Maria Stepanova ve Hammon'un sayıları ile farklı üstünlüğünü koruyan Avrupa Karması mücadeleden 111-86 galip ayrıldı.

ÜÇ SAYIDA ŞAMPİYON LAWSON-WADE

Bayanlar Euroleague All-Star kapsamında devre arasında gerçekleştirilen "Üç Sayı Yarışması"nı CSKA Moskova'da forma giyen Edwige Lawson-Wade kazandı. Üç sayı yarışmasına şampiyon olan Edwige Lawson-Wade dışında Eva Viteckova (Gambrinus Brno), Celine Dumerc (Bourges Basket), Diana Taurasi (Spartak Moskow Region), Marina Karpunina (Spartak Moskow Region), Evanthia Maltsi (Ros Casares), Seimone Augustus (Dinamo Moskova) ve Anete

Jekabsone-Zogota (Dinamo Moskova) mücadele etti.

YUNANİSTAN KARIŞIK EŞLERDE ŞAMPİYON

Bayanlar Euroleague All-Star kapsamında gerçekleştirilen karışık çiftler şut yarışmasını ise kazanan taraf Evi Maltsi ve Theodoros Papaloukas'ın yer aldığı Yunanistan oldu. Çeşitli yerlerden her iki sporcunun isabetli şutlar bulması gerektiği parkuru 58 saniyede tamamlayan Yunanistan takımı ilk sırada yer aldı. Yarışmaya iki oyuncudan oluşan Avustralya (Lauren Jackson ve David Andersen), Yunanistan (Evi Maltsi ve Theo Papaloukas), Rusya (Viktor Khryapa ve Marina Karpunina) ve ABD (Tina Thompson ve Clay Tucker) takımları katıldılar.

Kaynak: CHA