Bayan Basketbolun Yıldızları Mersin'de

Bayan Basketbolun Yıldızları Mersin'de

11.03.2007 12:50 | Son Güncelleme: 11.03.2007 12:50
Bayan Basketbolun Yıldızları Mersin'de

All Star 2007'in Mersin'de Yapılması Nedeni ile Büyükşehir Macit Özcan Spor Kompleksi'nde Bir Kokteyl Verildi.

All Star 2007'in Mersin'de yapılması nedeni ile Büyükşehir Macit Özcan Spor Kompleksi'nde bir kokteyl verildi.

Kokteyle Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Macit Özcan, Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) Başkanı Meltem Kurtsay ile basketbol takımlarının yıldız sporcuları katıldı.

Kokteylde konuşan Federasyon Başkanı Demirel, FİFA'nın bu yılı basketbol ve kadınlar yılı ilan ettiğini belirterek, "Bizde Türkiye Basketbol Federasyonu olarak ilk kez bayanlar All Star organizasyonunu, tek başına bir organizasyon olarak düzenledik. Daha önce hem bayanlar, hem de erkekler All Star organizasyonunu aynı anda yapıyorduk. Fakat, bu yıldan başlayarak bayanlarda da böyle bir uygulama kararı aldık. Bu organizasyonun ilk kez düzenleniyor olması ve Mersin'in ev sahipliği yapıyor olması bizi gerçekten çok mutlu ediyor. Bu organizasyonu ilk kez Türkiye Kadın Girişimciler Derneği ile birlikte ilk kez yapılıyor" dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Özcan ise, her türlü sportif faaliyete önem verdiklerini ifade ederek, "Biz Büyükşehir Belediyesi olarak basketbola çok önem veriyoruz. Bayan ve erkek basket takımımız 1. Lig'de oynuyor. Bu çok zor ama Büyükşehir Belediyesi olarak Türkiye'de ilk defa erkeklerde 1. Lig'de oynayan bir takımız. Spora bu kadar emek vermişken 2 bin kişilik Edip Buran Kapalı Spor Salonu bize yetmiyor. Onun için kompleksin alt tarafından bulunan Beden Terbiyesi'ne ait 50 dönümlük yeri Genel Müdürlükten istedik. Orayı bize verdikleri takdirde 6 bin kişiyi içerisine alan bir spor salonu yapmayı düşünüyoruz. Yani Mersin'i spor kenti yapmaya çalışıyoruz. Bir hedefimiz var, Antalya'ya yılda 300 takım gelip kamp yapıyor. Bizde Mersin olarak spor turizmine talibiz. Bunun içinde elimizden gelen gayreti sarf ediyoruz" diye konuştu.

Ardından kürsüye gelen organizasyon destekçisi KAGİDER Başkanı Meltem Kurtsay, Kadınlar Haftası nedeni ile Basketbol Federasyon'undan kendilerine ortaklaşa etkinlik yapma önerisinin geldiğini kaydederek şunları söyledi:

"Biz 5 yıldan bu yana Türkiye'de kadının statüsünü yükseltmek, iş hayatında daha fazla var etmek için çalışıyoruz. Dernek olarak 4,5 yıl gibi bir zamanda birçok kadının hayatında yeni ufuklar açabildik. Bütün Anadolu'da 20 ilde eğitimler düzenleyerek 6 bin kadına ulaşarak birçok kadına ilham verdik. Hemen hemen her kentte kadın girişimci dernekleri kurulmaya başlandı. Kadınlar her alanda olduğu gibi sporda da var. Bu nedenle All Star 2007'de destek veriyoruz."

Konuşmaların ardından yerli ve yabancı bayan yıldız basketbolculara birer plaket verilmesi ile açık KAGİDER'e destek amacıyla açık artırma düzenlendi. Açık artırmada satışa çıkartılan ressam Gencay Kasapçı'nın '5 Mevsim' isimli tablosu, Federasyon Başkanı Turgay Demirel tarafından 5 bin YTL'ye alındı. Sanatçı Devrim Erbil'in bir tablosu Büyükşehir Belediye Başkanı Özcan tarafından 7 bin YTL'ye, basketbolcu bayanların imzaladığı All Star forması 2 bin YTL'ye ve imzalı bir basketbol topu ise bin 700 YTL'ye geceye katılanlar tarafından satın alındı.

Bu arada Pazar günü saat 13:00'da Edip Burhan Kapalı Spor Salonu'nda All Star 2007 gösterisi yapılacak. Etkinlikte dans gösterisi, 3 sayı, seyirci, yetenek yarışmalarını yanı sıra sanatçı Sibel Tüzün mini bir konser verecek. Akşam saat 18:00'a kadar sürecek olan etkinlikte Türkiye Basketbol Ligi'nde mücadele eden yerli ve yabancı yıldızlar hünerlerini sergileyerek, sporseverlere unutulmaz bir gün yaşatacak.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title