Baü'de Mezuniyet Coşkusu

Baü'de Mezuniyet Coşkusu

Balıkesir Üniversitesi (Baü) Necatibey Eğitim Fakültesi (Nef), Bin 40 Mezunuyla Eğitim Ordusuna Taze Kan Verdi. Toplam 13 Bölümünden Mezun Olan Bin 40 Öğrenci, Nef Bahçesindeki Görkemli Törenin Sonunda Keplerini Hep Birlikte Havaya Fırlatarak Sevinçlerini İfade Etti.

Baü'de Mezuniyet Coşkusu

Balıkesir Üniversitesi (BAÜ) Necatibey Eğitim Fakültesi (NEF), bin 40 mezunuyla eğitim ordusuna taze kan verdi. Toplam 13 bölümünden mezun olan bin 40 öğrenci, NEF bahçesindeki görkemli törenin sonunda keplerini hep birlikte havaya fırlatarak sevinçlerini ifade etti.

BAÜ'de Meslek Yüksek Okulları ile başlayan mezuniyet dönemi NEF'teki mezuniyet ile devam etti. Bu yıl, 13 bölümde bin 40 öğrencinin mezun olduğu NEF bahçesindeki diploma törenine, Belediye Başkan Yardımcısı Himmet Sinoplugil, BAÜ Rektörü Şerif Saylan, Balıkesir Polis Meslek Yüksek Okulu Müdürü Ali Fuat Öztürk ile rektör yardımcıları, fakülte dekanları, çok sayıda öğretim üyesi, mezun öğrenciler ile aileleri katıldı. Yeni mezunlar adına bir konuşma yapan Erdinç Polaret, yıllar önce okula gelirken kendilerini nelerin beklediğini bilmediklerini, fakat, karşılaştıkları ortam münasebeti ile şanslı olduklarını söyledi. NEF Dekanı Hasan Soydan, öğrencilerin ailelerine seslendi. Soydan, "Biz eğitimciler, bulunduğumuz noktada anne ve babalar ile aynı heyecanı hissediyoruz. Onlarla birlikte sevinç ve gururu, birlikte olmanın mutluluğunu yaşıyoruz" diyerek ortak duyguya sahip olduklarını kaydetti.

BAÜ Rektörü Prof. Dr. Şerif Saylan, üniversite olarak teknolojiye her an ayak uydurduklarını vurguladı. Saylan, "Balıkesir Üniversitesi, en yeni teknolojilerle ve bilgilerle donatılmış, Atatürk ilkelerine bağlı, gençleri yetiştiren, bilginin üretildiği bir kurum olma yolunda çalışmalarını sürdürmektedir. Anne ve babalar olarak sizler, bugüne kadar çocuklarınıza destek oldunuz ve bugün onlar mezun oluyorlar. Sizlerin yaşadığı mutluluğu okulun eğitmenleri olarak bizler de paylaşıyoruz" diyerek, öğrencilere yeni yaşamlarında başarı diledi.

Güzel Sanatlar Fakültesi korosunun konser verdiği törende bölüm birincilerine ödülleri ve diplomaları verildi. Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Ana Bilim Dalında öğrenim gören Gökhan Öztürk okul birincisi, Sosyal Bilgiler Ana Bilim Dalında öğrenim gören Cenk Hamarat okul ikincisi ve Müzik Ana Bilim Dalında eğitim gören Betül Erol okul üçüncüsü oldu. Ayrıca, Sınıf Öğretmenliği Bölümünde Esra Pireli bölüm birincisi olurken, Rukiye Doğru ikinci ve Zehra Çapar üçüncü oldu. Mezun öğrencilerin törenin sonunda hep birlikte keplerini hava fırlattığı tören renkli görüntülerle sona erdi.

(BD-YU) 24.06.2008 21:35 TSİ