Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan:
Haberler » Yerel » Haber

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan:

Malatya'nın Battalgazi İlçesi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Vatandaşın Teveccüh Etmesi Halinde Tekrar Aday Olup Hizmetlerini Devam Ettirmek İstediğini Belirtti.

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan:

Malatya'nın Battalgazi ilçesi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, vatandaşın teveccüh etmesi halinde tekrar aday olup hizmetlerini devam ettirmek istediğini belirtti.

Battalgazi Belediyesi'nde basın toplantısı düzenleyen Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, "2004 yılında bağımsız olarak belediye başkanı seçildim. 4 yılı aşkın sürede, birçok hizmetler yaptığıma inanıyorum. Battalgazi kötürüm olmuştu. Ayağa, kaldıracağız, yürüteceğiz ve koşturacağız demiştik. Ayağa kaldırdık, yürüttük, sıra koşturmada" şeklinde konuştu.

İlçede 3 meslek yüksek okulunun eğitim verdiğini, Tarcan Kışlası'nın İnönü Üniversitesi'ne devredildiğini hatırlatan Gürkan, "Battalgazi Üniversitesi adıyla bir üniversite kurulmasını istiyoruz. İlk etapta Su Ürünleri ve Ziraat Fakültesi kurulmalıdır diyoruz. Zaten bunların kararı çıktı, bakanlar kurulu onayını bekliyor. Veteriner, Diş ve Hukuk Fakülteleri de istiyoruz. İlçemizdeki ziraat meslek lisesi alanında özel üniversite kurulursa çok yararlı olacağı kanaatindeyiz" ifadelerini kullandı.

İlçede hazine arazisi olmadığından bugüne kadar TOKİ konutları yapılmadığını, 120 dönüm hazineye ait yer ayarlamaya çalıştıklarını, yer belirlenince TOKİ'ye başvuracaklarını aktaran Selahattin Gürkan, "önümüzdeki yerel seçimde aday olacak mısınız?", "Aday olursanız bir partiye girme durumunuz var mı?" şeklindeki soruyu şöyle cevapladı:

"Vatandaş hangi arabaya bin derse o arabaya bineriz. Böyle bağımsız iyi derse yine bağımsız aday oluruz. Kısacası vatandaşın teveccühüne göre hareket edeceğim. Devam denilirse tekrar başkanlığa talipli oluruz." Battalgazi İlçesi sınırlarında bulunan Karakaya Baraj Gölü sahil yolu gündeme getirilince, bu konuda Vali Saffet Arıkan Bedük döneminde bir çalışma planlandığını aktaran Gürkan, "Sahil şerit yolu yapılması çok önemlidir. Bu konuda çalışma yapılacağını öğrendim. Bu yolun açılması halinde Malatya'nın imajı olacağını düşünüyorum" dedi.

(NA-OÇ-Y) 21.05.2008 15:42 TSİ