Batman ve İstanbul Kardeş Şehir Oldu

Batman ve İstanbul Kardeş Şehir Oldu

21.05.2010 17:10 | Son Güncelleme: 21.05.2010 17:10
Batman ve İstanbul Kardeş Şehir Oldu

TOBB Bünyesinde Genç Girişimcileri Desteklemek Amacıyla Kurulan Genç Girişimciler Kurulu'nda Başlatılan Uygulamada Batman ve İstanbul Kardeş Şehir Oldu. İstanbul'a Davet Edilen Batman Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Adnan Özdemir ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Burada Protokole İmza Attı.

TOBB bünyesinde genç girişimcileri desteklemek amacıyla kurulan Genç Girişimciler Kurulu'nda başlatılan uygulamada Batman ve İstanbul kardeş şehir oldu.

İstanbul'a davet edilen Batman Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Adnan Özdemir ve Yönetim Kurulu üyeleri, burada protokole imza attı.

Düzenlenen törene İstanbul Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Ümit Kiler, İstanbul Sanayi Odası Başkanı Tanıl Küçük ve çok sayıda üye katıldı.

Batman Genç Girişimciler Kurulu'nun girişimleri sonucu İstanbul ile kardeş şehir olmak isteyen çok sayıda il arasından Batman seçildi ve İstanbul ile kardeş şehir oldu.

Batman Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Adnan Özdemir, önümüzdeki ay İstanbul Genç Girişimciler Kurulu üyeleri ve 50'ye yakın işadamını Batman'a davet ettiklerini ve Haziran ayında yapılacak ziyarette kendilerine Hasankeyf'i tanıtarak, Batman'ın yatırım potansiyelini anlatacaklarını söyledi. İstanbul'un önde gelen işadamlarının Batman'a gelmesinin önemli bir gelişme olduğuna vurgu yapan Özdemir, Batman'ın iyi anlatılması halinde bir çok yatırım sözü alınabileceğine işaret etti.

Törende bir konuşma yapan Özdemir, doğu ve batı arasındaki gelişmişlik farkının ortadan kaldırılması için Türkiye'deki işadamlarını bölgeye yatırım yapmaya davet ederek, bu şekilde kardeşlik ikliminin daha da geliştirilebileceğine dikkat çekti.

Konuşmasında, Hasankeyf'in turizm potansiyeli hakkında görüşlerini de aktaran Özdemir'e, tören sonunda kurul adına bir plaket sunuldu.

Batman ve İstanbul Kardeş Şehir Oldu

Kaynak: CHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler

title