Batman Valisinden Belediyeye Talimat: Hastane İşini Bitirin - Haberler
Haberi Paylaş

Batman Valisinden Belediyeye Talimat: Hastane İşini Bitirin

Temsilci - Haberler | Yerel
Batman Valisinden Belediyeye Talimat: Hastane İşini Bitirin

Batmanda yapılması planlanan 200 yataklı devlet hastanesi yeri konusunda imar sorununu gündeme getiren belediye, Vali'nin sert tepkisi ile karşılaştı.

Vali Deniz, belediyeye hastane talimatı

Batman Valisi Ahmet Deniz'den Batman Belediyesi yöneticilerine "hastane işini hemen bitirin"

Batman Valiliği Konferans Salonunda yapılan İl Koordinasyon Kurulu Toplantısında, 200 yataklı devlet hastanesinin yer konusundaki tartışmasına Vali Ahmet Deniz son noktayı koydu.

Batman Belediye Başkan Yardımcısı İdris Ekmen'in, Erköklü Köyü ve Petrolkent Mahallesi arasında (Yeni stat yanı) bulunan, Güney Çevre yolu bitişiğinde yapılması gereken hastanenin 'imar, parselasyon ve alt yapı sorunu nedeniyle sıkıntılar yaşanabileceği' konusundaki açıklamasına Vali Ahmet Deniz, "Hastanenin bir an önce yapılmasını istiyorum. Bu iş çok uzamasın, derhal Belediye meclisi toplanıp kararı alsın ya da ben yetkimi kullanıp hastaneyi oraya yapacağım" şeklinde cevap verdi.

Toplantıda Vali Ahmet Deniz, Belediye Başkan Yardımcısı İdris Ekmen ve İl Sağlık Müdürü Dr. İhsan Bodakçi arasında devam eden hastane yeri konusundaki karşılıklı açıklamaların ardından Vali Deniz şu açıklamayı yaptı. "Hastanenin ruhsat ve imar sorununun hemen çözülmesini istiyoruz. Zaman bizim çok önemli, yer var, para var. Bu nedenle belediye meclisi hemen karar alarak bunu bitirsin. Hastane işi sizin tarafınızdan çözülmezse ben yetkimi kullanarak bu işi çözeceğim" dedi.
Temsilci - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
Haberi Kaydet
500
title