Batman'da Trafik Kazası: 8 Ölü 16 Yaralı

Batman'da Trafik Kazası: 8 Ölü 16 Yaralı

Batman Kurtalan Arasında Meydana Gelen Zincirleme Trafik Kazasında 8 kişi Yaşamını Kaybetti. Kazada Yaralanan 18 Kişi Batman, Kurtalan ve Beşiri'deki Hastanelerde Tedavi Altına Alındı.

Batman'da Trafik Kazası: 8 Ölü 16 Yaralı

Batman Kurtalan arasında meydana gelen zincirleme trafik kazasında 8 kişi yaşamını kaybetti. Kazada yaralanan 18 kişi Batman, Kurtalan ve Beşiri'deki hastanelerde tedavi altına alındı.

Siirt'in Kurtalan ilçesi yakınlarında bir traktör ile 2 minibüsün karıştığı kazada 8 kişi öldü, 3'ü ağır 18 kişi yaralandı. Batman'ın Beşiri ilçesinden Kurtalan'a gelmekte olan Rıdvan Suçan yönetimindeki 56 M 1038 minibüs ile Batman'dan Kurtalan gitmekte olan Ali İhsan Özcan yönetimindeki 72 AR 837 minibüs ve Hüsamettin İlker yönetimindeki 72 DA 522 plakalı gübre yüklü traktör, Kurtalan Yoldurağı mevkiinde çarpıştı.

Kan gölüne dönen kaza mahalline giden ambulanslar yaralıları hastanelere taşıdı.

Kaza nedeniyle yol bir saat trafiğe kapanırken, araçların vinç yardımı ile kenara alınmasının ardından kontrollü olarak trafiğe açıldı. Jandarma ve emniyet güçleri olay yerinde güvenlik şeridİ çekerek önlem aldı. Kazayı duyan çevre köy sakinleri olay yerine koştu.

Feci kazada yaşamını yitirenlerin üzeri gazete parçaları ile kapatılırken, Cumhuriyet savcılığı olay yerinde inceleme yaptı. Kaza sonrası traktör sürücüsünün gözaltına alındığı bildirildi.

Kaza yerine gelen Siirt Valisi Necati Şentürk, olay yerindeki incelemelerinin ardından Batman ve Kurtalan Devlet Hastanelerine giderek yaralıları ziyaret edip, geçmiş olsun, dileğinde bulundu.

Şerif Acar ve kızı, Ayşe Özcan, Abdullah Özcan, Naci Özcan, Ali Vefa Özcan, Mehmet Kurt, Abdürrahim Yaman'ın hayatını kaybettiği kazada hastaneye kaldırılan yaralıların isimleri şunlar; Arif Karataş (33), Bahri Han (22), Masum Özcan, Esma Seven, Numan İlter (16), Nurettin Akın (31), Nurettin Toksoy (46), Rıdvan Sancar (34), Şakir Taner (26), Yakup Minaz (22), Mahmut Dündar, Özcan Petek, Zelal Petek, Mehmet Şirinnaz, Selman Esmer ve

Faruk Kazgan.

Kaynak: CHA