Batman'da Terörist ve Yardımcısı Tutuklandı

Batman'da Terörist ve Yardımcısı Tutuklandı

Batman'da 6 Mart 2006 Tarihinde 4 Polis Memurunun Şehit Edilmesi Olayına Katıldığı İddiasıyla Yakalanan Şahıs ile Ona Yardım ve Yataklık Ettiği İddiasıyla Yakalanan Şahıs, Çıkarıldıkları Adli Mercilerce Tutuklandı.

Batman'da Terörist ve Yardımcısı Tutuklandı

Batman'da 6 Mart 2006 tarihinde 4 polis memurunun şehit edilmesi olayına katıldığı iddiasıyla yakalanan şahıs ile ona yardım ve yataklık ettiği iddiasıyla yakalanan şahıs, çıkarıldıkları adli mercilerce tutuklandı.

Edinilen bilgiye göre, 6 Mart 2006 tarihinde Batman'ın İpragaz Mahallesi hemzemin geçidinde polis aracını tarayarak 4 polisi şehit eden teröristlerden biri olduğu iddiasıyla A.T. isimli şahıs, Batman ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün ortak çalışması sonucu İstanbul'da yakalandı ve Batman'a getirildi. A.T.'nin ifadesi sonucu kendisine yardım ve yataklık ettiği iddiasıyla İ.A. isimli şahıs da yakalandı. Olay yerinde yapılan yer gösterme uygulamasından sonra A.T. ve İ.A. isimli şahıslar, adli mercilere sevk edildi. Şahıslar, tutuklanarak Batman M tipi Kapalı Cezaevi'ne konuldu.

6 Mart 2006 tarihinde İpragaz Mahallesi'nde saat 17.30 sıralarında meydana gelen olayda, devriye görevi yapan 72 A 7796 plakalı polis minibüsüne İpragaz Geçidi'nde çapraz ateş açılmıştı. Olayda Mehmet Emin Keskin (Balıkesir), Cem Genç (Balıkesir), Hacı Aklan (Kahramanmaraş) ve Süreyya Kınay (Aksaray) şehit olmuştu. Olayda 2 polis memuru da yaralanmıştı.

(MŞY-ME-OK-Y)