Batman'da Taraftarlar Kahvehaneleri Stadyuma Çevirdi

Batman'da Taraftarlar Kahvehaneleri Stadyuma Çevirdi

Süper Lig'de Son Haftaya Kadar Şampiyonluk Mücadelesi Veren Galatasaray'ın Son Haftada Genlerbirliği Oftaşspor'u Yenmesi ile Batman'da Binlerce Taraftar Şampiyonluğu Kutladı.

Batman'da Taraftarlar Kahvehaneleri Stadyuma Çevirdi

Süper Lig'de son haftaya kadar şampiyonluk mücadelesi veren Galatasaray'ın son haftada Genlerbirliği Oftaşspor'u yenmesi ile Batman'da binlerce taraftar şampiyonluğu kutladı.

Fenerbahçe'nin gol yemesi ve akabinde Galatasaray'ın attığı golle coşan taraftarlar maç bitimine kadar televizyon başında tezahürat yaptı. Meşaleler yakıp şampiyonluk şarkıları söyleyen taraftarlar maçın bitiş düdüğü ile sokakları bayram yerine çevirdi.

Batman'da maça ilgi çok büyüktü. Maçın başlamasına yarım saat kala kahvelere akın eden taraftarlar kahvehaneleri Stadyuma çevirdi. Sarı Kırmızı bayraklarla süslenen kahveleri dolduran taraftarlar maç boyunca şampiyonluk şarkıları söyledi. Televizyon başında maç bitimine kadar tezahüratlarını sürdüren taraftarlar kaçan pozisyonlara tepki gösterirken, güzel pozisyonlarda alkış tutup sevinç gösterisinde bulundu.

Kahvede yer bulabilmek için erkenden gelen taraftarlar akşam yemeğini kahvede yemek zorunda kaldı. Maçı kaçırmamak için yemeğe gitmeyen taraftarlar televizyon başında maç izlerken pilav tavuk ile karnını doyurdu.

Maçın bitiminde sokağa akan taraftarlar her yanı sarı kırmızıya çevirdi. Sarı kırmızı meşalelerle sokakta şampiyonluk turu atan taraflara kısa sürede araçlarıyla kortej oluşturan taraftarlar katıldı. Maytap ve silahların patladığı kutlamalarda zaman zaman caddeler trafiğe kapandı.

Kaynak: CHA